Przejdź na stronę główną Interia.pl

Seks na złamane serce?

Gdy odchodzi mężczyzna, niektóre kobiety zaczynają rozpaczliwie szukać pocieszenia. To może być bardzo niebezpieczne...

Mąż odszedł od Renaty (38 lat) dwa miesiące temu. Na początku nie wierzyła, że jej idealne małżeństwo mogła popsuć jakaś dwudziestoletnia sekretarka. Miała nadzieję, że Karol (35 lat) się opamięta i wróci do niej po tym przelotnym romansie. Ale tak się nie stało. Koleżanka doradziła jej wtedy, by poprawiła sobie humor, uwodząc innych mężczyzn. – To doda ci pewności siebie – mówiła. Dlaczego takie zachowanie jest jednym z gorszych rozwiązań? Jak nie wpakować się w kolejny nieudany związek?

Reklama

Nie uciekaj od bolesnych emocji... Nie możesz udawać, że nic się nie stało! Stało się, więc nie uciekaj od siebie samej i płacz. Angielska psycholog Jacqui Marson jest zdania, że na płacz można poświęcić nawet tydzień. Spróbuj wziąć sobie kilka dni urlopu. Jeśli masz taką możliwość, to poinformuj pracodawcę o prawdziwych przyczynach tego wymuszonego urlopu. I tak nie będziesz teraz wzorowym pracownikiem. Choć dla niektórych to właśnie praca może być wybawieniem. Obowiązki zawodowe bywają antidotum na ból.

Postaw siebie w centrum swojego świata. Wiele związków rozpada się w momencie, gdy kobieta realizuje najpierw potrzeby mężczyzny, a potem dopiero swoje. Najpierw sama stawia się na drugim miejscu, potem robi to jej partner. Wyciągnij z tego wnioski. Zadbaj wreszcie o siebie. Kupując nowe ubrania, malując sobie paznokcie czy układając sobie włosy, nie myśl, że robisz to, żeby pokazać byłemu partnerowi, jak wiele stracił. W ten sposób nigdy się nie uwolnisz z poczucia żalu. Wszystko co robisz, rób dla siebie. Aby udowodnić sobie, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze.

Nie ufaj zasadzie: klin klinem. Porzucona chcesz szybko poprawić swoją samoocenę? Zanim zdecydujesz się na otworzenie swojej sypialni obcym mężczyznom, zastanów się, po co to robisz? Czy za pomocą seksu chcesz udowodnić sobie, że jesteś nadal atrakcyjna? Jeśli tak, to powinnaś uświadomić sobie, że jedyne, co ich w tobie w takiej sytuacji pociąga, to fakt, iż jesteś dostępna i godzisz się na romans bez zobowiązań. Taki układ cechuje brak głębszych emocji. Czy jesteś w stanie odnaleźć się w tej sytuacji? Psycholodzy przekonują, że efektem będzie raczej pogorszenie twojego samopoczucia.

Seks z byłym to bardzo zły pomysł. Na seks z ekspartnerem decyduje się około 25 proc kobiet. Ale podtrzymywanie więzi seksualnej z byłym ukochanym jest niczym innym, jak tkwieniem w iluzji. Myślisz, że skoro on sypia z tobą, to znaczy, że nadal cię kocha i pożąda? To błędne założenie. Jak się o tym przekonać? Zadaj sobie pytanie, dlaczego po seksie wszystko wraca do normy, czyli on wychodzi, aby żyć swoim życiem, a ty zostajesz sama z czarnymi myślami? Lepiej zacznij więc wszystko od nowa. Z kimś innym.

Na żywo 32/2011

Dowiedz się więcej na temat: rozwód | Seks z eks | singielki

Reklama

Reklama