Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zdrowe powietrze w domu

Podstawą dobrego samopoczucia jest oddychanie świeżym powietrzem. Jak to osiągnąć zimą, gdy najczęściej przebywamy w zamkniętych pokojach?

Najprostszym sposobem uzyskania czystego powietrza jest wietrzenie pokoju. Niezależnie od panującej pogody, kilka razy dziennie otwieraj okna co najmniej na 15 minut. Idealna temperatura pomieszczenia w ciągu dnia to 21-22 st. C. Natomiast do spania najlepsza jest temperatura 18 st. C.

Naturalna jonizacja

Reklama

Nasze samopoczucie zależy od ładunków elektrycznych w powietrzu. Jony dodatnie pogarszają kondycję, natomiast ujemne sprzyjają zdrowiu. Dodatnie emitują m.in. odbiorniki telewizyjne i komputery. Ujemne w naturze są wytwarzane przez promienie słoneczne, fale morskie, wodospady i ... bursztyn. W okolicy urządzeń elektrycznych powieś więc sznur korali z nieoszlifowanych burszytnów. Świetnym naturalnym joniozatorem jest bryła soli kamiennej.

Otocz się roślinami

Korzystny wpływ na organizm mają paprocie, zielistki, bluszcz, drzewka pomarańczowe lub cytrynowe. Warto stosować olejki eteryczne z kwiatów, liści, kory, nasion lub owoców roślin. Najlepsze są olejki naturalne.

Zapal świecę

To znakomity sposób na szybką poprawę powietrza w mieszkaniu. Wybierajmy świece z parafiny i aromatyzowane naturalnymi olejkami. Uważaj jednak na świece z wosku pszczelego! Nie zapalaj ich, jeśli wokół przebywają osoby uczulone na miód. Alergicy mogą mieć kłopoty z oddychaniem.

Jog

Dowiedz się więcej na temat: świeże powietrze | samopoczucie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje