Reklama

Reklama

Lekkie nogi

​Puchnące, obolałe nogi to problem wielu kobiet, zwłaszcza tych, które siedzą w pracy, chodzą na obcasach i nie uprawiają sportu.

Taki tryb życia może się przyczynić do powstawania pajączków, a nawet żylaków. Dlatego staraj się walczyć z uczuciem ciężkości na co dzień. 

Reklama

Pomocne będą ćwiczenia, które z łatwością wykonasz, np. siedząc przy biurku. Nie zakładaj nogi na nogę, naprzemiennie wykonuj stopami koliste ruchy. Kiedy to tylko możliwe, chodź boso - chodzenie boso na palcach pobudza krążenie i pozwala odpocząć stopom. W miarę możliwości zrezygnuj też z butów na obcasie.

Jeżeli odczuwasz dyskomfort, warto sięgnąć także po lekarstwa dostępne bez recepty. Najlepsze są te, które zawierają heparynę, kasztanowiec i arnikę. Pamiętaj jednak, że leczą one objawy, a nie przyczyny problemu. Co kilka miesięcy warto odwiedzić lekarza. Ruch to zdrowie! Nie musisz uprawiać sportów wyczynowo, wystarczy, że codziennie pospacerujesz kilkadziesiąt minut. 

Przyjrzyj się swojej diecie, powinna zawierać dużo błonnika. Ogranicz spożycie tłuszczów i soli, sprzyjają zatrzymywaniu wody w organizmie.

Dowiedz się więcej na temat: nogi | żylaki | pajączki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje