Przejdź na stronę główną Interia.pl

Lecznicza biżuteria

Jadeit, perła i bursztyn pomogą zachować zdrowie.

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami szlachetnymi znana jest od ponad 3 tys. lat. Polega na wykorzystaniu energii minerałów do usprawnienia działania naszego organizmu. Witalizująca i oczyszczająca moc kamieni do dziś stosowana jest przez producentów win. Nadal zazdrośnie strzegą oni informacji, które z kamieni wkładają do beczek określonego gatunku wina. 

Reklama


Musi być blisko. Ochronnego działania kamieni doświadczamy, nosząc pierścionki czy wisiorki z nimi. Różne kamienie oddziałują na poszczególne dolegliwości. Dlatego warto starannie dobierać biżuterię. Jeżeli chcesz wspomóc leczenie choroby, przed seansem przemyj kamień pod bieżącą wodą, a następnie zostaw go do wyschnięcia na słońcu. Oczyszczony kamień przyłóż na chore miejsce i trzymaj tam ok. 20 min.

Perła


Pomaga zmęczonym oczom. Delikatne pocieranie skóry perłami hamuje powstawanie zmarszczek. Poza tym perły stymulują oczyszczanie organizmu z toksyn. Zawierają duże ilości wapnia, dlatego też uważa się, że należy je stosować w schorzeniach spowodowanych jego niedoborem.

Lapis lazuli

Nazywany też lazurytem trzyma w karbach nasze ciśnienie. Zapobiega stanom zapalnym i wspomaga ich leczenie. Łagodzi też nerwobóle, dolegliwości menstruacyjne i bóle głowy. Ma właściwości antydepresyjne. Pomaga na bezsenność.

Ametyst

Amethystos z greckiego oznacza środek zapobiegający opilstwu. To jednak nie wszystko. Ta odmiana kwarcu łagodzi bóle migrenowe, sprowadza spokojny sen. Nosić go powinny osoby pozostające w długotrwałym stresie.

Opal

Dodaje wigoru. Kamienie o mlecznej barwie wzmacniają przysadkę, grasicę i szyszynkę. Bezbarwne korzystnie działają na kręgosłup oraz uspokajają. Czarny opal wpływa leczniczo na trzustkę i śledzionę.

Bursztyn


Pomoże uśmierzyć bóle głowy i migreny. Łagodzi przebieg chorób reumatycznych. Korzystnie oddziałuje na układ krążenia. Chroni przed infekcjami, a gdy już nas dopadną, wspomaga ich leczenie.

Świat i Ludzie 9/2012

Dowiedz się więcej na temat: perły | biżuteria | litoterapia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje