Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jeszcze bielsze zęby

Zdrowe zęby są... żółte, ale to białe są uważane za piękne. Dlatego od wieków staramy się je wybielić. Możesz spróbować zrobić to samodzielnie albo w gabinecie stomatologicznym.

Zęby tracą biel od kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina no i oczywiście od papierosów. Wystarczy, że przez pewien czas zrezygnujesz z używek, a twój uśmiech stanie się bielszy.

Reklama

Forum: Skórka od banana wybiela zęby. Sprawdzony sposób [kliknij]

W domowym zaciszu

Gdy chcesz wybielić zęby w domu, starannie wybieraj szczoteczki i pasty. Specjalne szczotki do wybielania mają włókna z gumkami polerującymi szkliwo i usuwającymi osad na płytce (kosztują ok. 10 zł). Pasty wybielające zawierają substancje (np. sodę, które usuwają nalot i przebarwienia (ok. 10-12 zł).

Możesz też kupić specjalne zestawy do domowego wybielania (ok. 100 zł). Są to np. paski pokryte żelem dentystycznym. Przykleja się je na zęby dwa razy dziennie na pół godziny. Z żelu uwalnia się aktywny tlen, który likwiduje przebarwienia. Zęby stają się bielsze po 14 dniach. Są też pasty, które nakłada się na zęby na całą noc lub dwa razy dziennie.

Inną metodą są nakładki, w których umieszcza się wybielający żel. Zakłada się je na 6-8 godzin przez 8-10 dni.

Na fotelu dentystycznym

Kurację przywracającą zębom biel można przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym. Podczas 10 wizyt (czas trwania jednej to 30-60 min) zęby pokrywane są substancją utleniającą i naświetlane promieniami UV lub halogenowymi (cena ok. 1,5 tys. zł). Więcej kosztuje zabieg pokrycia zębów żelem i poddaniu ich działaniu niebieskiego światła (ok. 2,5 tys. zł).

Gdy zęby są mocno przebarwione i nie sposób ich wybielić, alternatywą są licówki porcelanowe.

Codzienna pielęgnacja

Stomatolodzy polecają szczoteczki wielopęczkowe wykonane z wysokiej klasy włókien. Najlepiej, jeżeli włosie jest ułożone w trzech rzędach i ma różną długość.

Szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej 2 minuty. Nie należy jednak szorować ich zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić szkliwo.

W ciągu dnia, gdy nie masz możliwości przepłukania zębów, żuj gumę zawierającą ksylitol (ok. 10 min).

Uwaga!


Nie wybielaj zębów, gdy jesteś w ciąży, masz alergię na nadtlenek wodoru, nie możesz powstrzymać się od palenia w czasie wybielania, masz mniej niż 16 lat.

Dowiedz się więcej na temat: wybielanie zębów | białe zęby

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje