Przejdź na stronę główną Interia.pl

Drożdżowa kuracja

​Są cennym odżywczym produktem i dodatkowym źródłem pełnowartościowego białka, witamin i minerałów.

Działanie leczniczeDrożdże są bogatym źródłem wszystkich witamin z grupy B oraz pełnowartościowego, łatwo przyswajalnego białka. Posiadają dużą ilość niezbędnych ludzkiemu organizmowi związków mineralnych i mikroelementów: wapnia, żelaza, fosforu, selenu, chromu i innych. Z powodu braku witamin, minerałów i mikroelementów cierpi nie tylko wygląd zewnętrzny, pojawia się wiele dolegliwości. Długotrwałe ich braki powodują nawet choroby.

Kurację drożdżową możemy zastosować wewnętrznie przy różnorakich schorzeniach spowodowanych przez infekcje, przy chorobach skóry, łuszczycy, zaburzeniach trawienno-wydalniczych, cukrzycy. Polepsza ona pracę trzustki oraz funkcje wchłaniania jelita cienkiego. Jest zalecana przy ogólnym zmęczeniu, po długotrwałej chorobie w czasie rekonwalescencji, przy niepokoju psychicznym i przeżytym stresie.    

Utuczą i odchudząPrzy odchudzaniu też warto sięgnąć po drożdże, gdyż świetnie odtruwają organizm, oczyszczając go z toksyn, które często są przyczyną zbędnych kilogramów. Pobudzając pracę narządów trawiennych i wydalniczych, dostarczając organizmowi witaminę B6, niezbędną dla procesu przemiany materii, wspomagają redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.

Na pomoc "cudownego grzybka" mogą też liczyć osoby marzące o powiększeniu wagi, gdyż równoważąc pracę całego organizmu, wprowadzając harmonię i spokój psychiczny, sprzyja on polepszeniu apetytowi i ogólnego samopoczucia, a to przyczynia się do przybrania na wadze.

Odmładzający grzybDrożdże nie tylko mają olbrzymie ilości niezbędnych pierwiastków. Dodatkowo sprzyjają też wytwarzaniu przez organizm oraz wchłanianiu koniecznych dla procesów regeneracji i "odmłodzenia" witamin i mikroelementów, takich jak A, E, D. Stosowanie drożdży dla urody przynosi prawie natychmiastowe, zauważalne zmiany. Zmęczona i zwiotczała skóra nabiera jędrności, znika jej szarawy odcień, włosy i paznokcie stają się z czasem mocne i zdrowe.

Sposób na piękną ceręWykorzystanie drożdży piwnych przy zanieczyszczonej cerze zaleca się również zewnętrznie, w formie maseczek. Dają one naprawdę dobre efekty. Doustnie drożdże przyjmujemy 2-3 razy dziennie, najlepiej miedzy posiłkami, popijając niewielką ilością wody. Natomiast maseczkę z drożdży piwnych stosujemy na twarz tylko dwa razy w tygodniu.

Maseczka na twarz i szyjęDrożdże rozpuszczamy w ciepłym mleku do konsystencji gęstej śmietany. Pędzlem nanosimy gotową masę na twarz i szyję, zaczynając od dołu. Po wyschnięciu zmywamy ciepłą wodą. Odżywczą maseczkę z drożdży możemy zafundować zarówno dla normalnej cery - mieszając drożdże z mlekiem - oraz dla suchej - dodając oliwę z oliwek.

W leczeniu trądziku z powodzeniem stosowane są kuracje drożdżowe, zewnętrzne i wewnętrzne, dwa razy w roku, przez 1-1,5 miesiąca. Powodują skuteczne oczyszczenie i wygładzenie niezdrowej cery.

Każda pani domu z pewnością ma w lodówce, na tak zwany wszelki wypadek, drożdże, ale nie radzę używać ich do kuracji. Lepiej kupić w aptece oczyszczone drożdże piwne. Są one bardzo dobrej jakości i na każdym opakowaniu znajdziemy zalecane bezpieczne dawki. Natomiast z pytaniem: "Czy ja potrzebuję kuracji drożdżowej?" - zwróćmy się do lekarza.

Swietłana Dorzak

Dowiedz się więcej na temat: drożdże | drożdże piwne | kuracja | uroda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje