Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ziółka wyciągną cię z psychicznego dołka

Ziołowe herbatki i nalewki to sprawdzone i miłe dla podniebienia metody na dodanie sobie energii i pozbycie się jesiennej chandry!

Jesienią i zimą często narasta w nas uczucie przygnębienia, które sprawia, że nie chce nam się nic robić, z trudnością koncentrujemy się na codziennych obowiązkach i stajemy się coraz bardziej rozkojarzeni. Ale zamiast poddawać się temu nastrojowi, warto zacząć wspierać swój organizm mocą ziół.

Różne oblicza leczenia ziołami

Reklama

Aby przygotować ziołową herbatkę na dobry humor, zmieszaj w równych proporcjach suszone i rozdrobnione kłącze kozłka, kłącze perzu, ziele dziurawca, szyszki chmielu i korzeń arcydzięgla. Odmierz łyżkę takiej mieszanki i zalej ją szklanką wrzątku. Zioła pozostaw na kwadrans do naciągnięcia i po tym czasie odcedź płyn. Wypij ciepły. Należy pić dwie porcje herbatki dziennie.

Jeżeli nie masz ochoty na przygotowanie własnej mieszanki, możesz skorzystać z dostępnych na rynku ziół szwedzkich. Zawierają one m.in. szafran, kurkumę, senes, rabarbar, arcydziegiel i aloes.

Zioła mogą posłużyć do przygotowania naparów leczniczych i nalewek alkoholowych. Należy jednak uważać, żeby zażywać je zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Dla miłośników mocniejszych trunków idealna na długie, mroźne wieczory będzie nalewka korzenna. Otrzymasz ją, zalewając w gąsiorku połową litra wódki mieszankę aromatycznych ziół (pół łyżeczki otartej skórki pomarańczowej, szczyptę cynamonu, cztery goździki i łyżeczkę mielonej gałki muszkatołowej). Całość należy odstawić na minimum dwa tygodnie. Później gotową nalewkę przecedzamy przez gazę i przelewamy do butelki. Wypijamy kieliszek, gdy czujemy, że nastrój się pogarsza.

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna uwaga - jeżeli mimo stosowania takiej terapii w dalszym ciągu będziemy mieć kiepskie samopoczucie przez kilka kolejnych tygodni, należy niezwłocznie i nieodwołalnie udać się do lekarza, żeby wykluczyć objawy depresji. 

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta.

Forum: Jak poradzić sobie z jesienną depresją?

Forum: Najlepsza dieta? Schudłam 10 kilo dzięki Chodakowskiej!

Agnieszka Pacuła

Dowiedz się więcej na temat: ziołowe nalewki | zdrowie | naturalne metody lecznicze | depresja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje