Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zdrowie piersi

Obserwuj swoje piersi. Raka można zauważyć. Niepokój powinny budzić: zmieniający się kształt, wyczuwalny guzek lub stwardnienie, czy wydzielina z brodawki. Wówczas konieczne są badania kontrolne. Odpowiednia profilaktyka i zmiana trybu życia może ochronić cię przed chorobą. Co należny zrobić?

Pestki słonecznika i migdały

Skutki braku estrogenów i bolesne napinanie się tkanek złagodzą pestki słonecznika. Zapobiegają one także powstawaniu guzków piersi, które bywają bolesne i budzą niepokój. Przez miesiąc jedz po dwie łyżeczki pestek dziennie. By guzy nie powstawały Pij mleko migdałowe, jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i niezbędnych minerałów (potas, wapń), które wspomagają układ naczyniowy i zapobiegają nowotworzeniu się komórek. 

Olej rycynowy i fasola

Reklama

Gruczolaki w piersi zmniejszą się, jeśli zastosujesz następującą kurację. Olej rycynowy podgrzewaj na wolnym ogniu przez siedem minut. Dodaj łyżkę mielonego siemienia lnianego. Posmaruj tym dwa liście kapusty i przyłóż do obu piersi. Nakryj ręcznikiem, by dłużej utrzymać ciepło. Pozostaw na 15 minut. Rób to co drugi dzień przez miesiąc. Dobroczynne ziarna Jedz 1/2 szklanki gotowanej białej fasoli dziennie - samej z dodatkiem oliwy i ziół lub w sałatkach. Dzięki bogactwu witamin A, C i z grupy B, a także minerałów, takich jak potas, wapń, magnez, skutecznie leczy stany zapalne tkanek. Ponadto stanowi dobre źródło hormonów roślinnych

Okład z ziemniaków i cebula

Stany zapalne piersi złagodzi okład z ziemniaków. Dwa zetrzyj na tarce i odstaw na dziesięć minut. Odlej sok i wypij go. Miąższ nałóż na lnianą ściereczkę i przyłóż do piersi na 20 minut. Potem przemyj skórę ciepłą wodą. Powtarzaj zabieg przez tydzień. Roztarte główki z miodem Szklanką zimnej wody zalej dwie  główki cebuli. Gotuj je na wolnym ogniu do miękkości. Odcedź i rozetrzyj główki widelcem na gładką masę. Dodaj łyżkę płynnego miodu i posmaruj piersi, a utworzy się skorupka. Zostaw na 15 minut. Zmyj. 

Dowiedz się więcej na temat: rak piersi | kobieta | Styl.pl

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje