Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zatrzymaj żylaki

​Jeśli zauważyłaś na nogach pajączki, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Nie bagatelizuj problemu, by zmiany chorobowe się nie powiększyły. Ale leczenie możesz wesprzeć w domu.

Używaj rajstop uciskowych. Są zalecane i paniom, które już mają żylaki, i tym, dla których to potencjalny problem dziedziczny. Rajstopy różnią się poziomem ucisku - pomoże ci je dobrać lekarz flebolog lub farmaceuta.

Reklama

Smaruj czosnkiem. Rozgnieć główkę czosnku, zmieszaj z odrobiną miodu, dwiema łyżkami oliwy i łyżką soku pomarańczowego. Odstaw na 12 godzin. Miksturę delikatnie wmasuj w żylaki i zostaw na noc owinięte gazą. Dla uzyskania jak najlepszego efektu wykonuj codziennie. 

Użyj kasztanowca. Uśmierzy nasilony ból i powstrzyma powstawanie żylaków. Pięć gramów liści kasztanowca parz w szklance wrzątku przez 10 min, pij raz dziennie. Stosuj kurację przez trzy tygodnie, zrób tydzień przerwy i powtórz cykl. Albo 10 gramów liści gotuj w szklance wody do ściemnienie. Ostudź, namocz w odwarze wacik i przykładaj do żylaków. Trzymaj, dopóki nie wyschnie. Stosuj raz w tygodniu do zużycia całości. 

Co możesz zrobić?

Warto schudnąć. Nadmierne kilogramy sprzyjają powstawaniu żylaków.

Jedz więcej owoców i warzyw - zawierają chroniące żyły flawonoidy i witaminę C, która wspomaga ich uelastycznianie. 

Ogranicz jedzenie czerwonego mięsa, by zatrzymać zmiany miażdżycowe.

MARTA FRANKEL-DOMINIK

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje