Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wystarczy uścisk dłoni, aby się tego nabawić

Kurzajki, brodawki i czyraki powodują bakterie i wirusy, dlatego tak łatwo się nimi zarazić. Nie da się niestety ustrzec przed zarażeniem, ale jeśli problem już się pojawił, można sobie z nim szybko poradzić.

Jeśli na twojej skórze wyrosły kurzajki

Sięgnij po sok z glistnika jaskółczego ziela. Wystarczy, że złamiesz łodygę, a skapujący sok wyciśniesz na nieestetyczną zmianę i przytkniesz do niej wacik - zabieg powtarzaj kilka razy dziennie. Kurzajka będzie schnąć, aż w końcu odpadnie. Glistnik w doniczce możesz kupić w sklepie ogrodniczym, ale to popularna roślina, sprawdź, czy nie rośnie gdzieś w pobliżu. 

Takie samo działanie wykazuje sok z mniszka lekarskiego. Kupisz go w sklepie ekologicznym za ok. 20 zł za 500 ml. Z pomocą przyjdzie ci też witamina C. Rozgnieć jedną tabletkę, zalej kropelką wody, by powstała papka i rozprowadź po kurzajce. 

Przy brodawkach pomoże ci czosnek

Reklama

Rozgnieć ząbek, przyłóż do brodawki i zalep plastrem. Powtarzaj tę czynność przez 10 dni. Czosnek wysuszy brodawkę i sprawi, że sama odpadnie od skóry. Jeśli po narośli zostanie blizna, możesz użyć plasterka cebuli. Warzywo to bowiem wykazuje działanie rozjaśniające.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | Piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje