Reklama

Reklama

Wstań: Siedzenie niszczy twoje ciało

Bóle pleców, nadgarstków, opuchnięte łydki i stopy. Obecnie około 70% pracowników wykonuje swoje obowiązki przy biurku. Naukowcy obliczyli, że w tej pozycji spędzamy 10 lat naszego życia. Są też wstydliwe dolegliwości, o których nie nie rozmawia się na szkoleniach z BHP. To hemoroidy. Problem dokuczliwy, ale można sobie z nim poradzić.

Jak siedzieć przy hemoroidach. Oto nasze rady , aby poczuć szybka ulgę w bólu. 

Reklama

Z przerwami

Gdy dużo czasu spędzasz, siedząc, wstawaj co 40-50 minut. Poruszaj się, przespaceruj. Możesz zrobić kilka przysiadów, skłonów. Gdy siedzisz, ćwicz mięśnie odbytu - zaciśnij je mocno, przytrzymaj na kilka sekund (jakbyś powstrzymywała parcie) i rozluźnij.

Na krześle

Jak najczęściej siadaj na poduszce w kształcie koła ratunkowego (okrąg z dziurą w środku). Kupisz ją w każdym sklepie rehabilitacyjnym lub w aptece. Może być dmuchana lub tekstylna. Siadaj na niej codziennie, gdy będziesz odpoczywała, oglądała telewizję czy jadła. Zawsze zabieraj tę poduszkę w dłuższą podróż samochodem, autobusem czy pociągiem. 

Na sedesie 

Najzdrowsze jest siedzenie w kucki. Wystarczy, że pochylisz lekko tułów do przodu, a stopy ustawisz na stołeczku lub specjalnym podnóżku przystawianym do muszli klozetowej. 

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: siedzenie | hemoroidy | Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje