Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wokół oka

​Okłady z naparu rumianku, świetlika, zaparzonej czarnej herbaty łagodzą podrażnienie oczu, zapalenie spojówek. Zahamują też tworzący się jęczmień na powiece, ponieważ w tym przypadku najważniejsze jest ciepło. Nie ma znaczenia, czy będzie to pocieranie powieki złotym, srebrnym czy platynowym pierścionkiem, czy będzie to ciepły okład.

Zapalenie spojówek wywołane może być alergią, wirusem, bakterią (wtedy w kącikach zbiera się ropa). Rumianek, nagietek, świetlik działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, dlatego łagodzą infekcję. Jeśli po 2-3 dniach stosowania domowych sposobów, tak się nie stanie - idź do okulisty. Przy infekcji bakteryjnej zapisze on np. antybiotyk w kroplach lub maści, alergię ukoi steryd.

Jajko

Reklama

Ugotowane na twardo jajko, gdy nieco przestygnie, ale będzie jeszcze przyjemnie ciepłe, przykładaj do powieki, na której tworzy się jęczmień. Ciepła łyżeczka Ogrzaną w gorącej wodzie łyżeczkę, gdy już nieco przestygnie, przykładaj do powieki jak najczęściej, gdy tworzy się jęczmień. Zmęczonym, podrażnionym oczom, pomoże przykładanie chłodnej łyżeczki. 

Ziemniak

Ziemniaka ugotuj w mundurku bez soli, lekko ostudź i obierz ze skórki. Następnie pokrój w plastry. Ułóż ciepłe na powiekach, gdy robi się jęczmień. Gdy oczy są przekrwione, zmęczone, na powiekach ułóż schłodzone plastry. 

>>> Przepisy na ziołowe kuracje znajdziesz na następnej stronie <<<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje