Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tanie i skuteczne maści z apteki

​Nie musimy wydawać majątku na leki. W aptekach jest sporo medykamentów, które działają cuda, kosztują grosze (nie więcej niż 10 zł za opakowanie) i kupisz je bez recepty. Często są skuteczniejsze niż drogie preparaty.

Nagietkowa

Reklama

Na oparzenia, wysypki, egzemy i trudno gojące się rany. Możesz nakładać ją nawet na uszkodzony naskórek, spękane usta, blizny lub podrażnienia skóry (ok. 4 zł). 

Ichtiolowa 

Na czyraki. Dobrze radzi sobie z ropnymi, bolesnymi pryszczami, które nie chcą wyjść ze skóry. Ponieważ maść jest brązowa i może brudzić bieliznę, po jej nałożeniu załóż opatrunek. Najlepiej na noc (ok. 3 zł). 

Tormentiol 

Na intymne podrażnienia i odparzenia. Maść ta zawiera kojący tlenek cynku rozpuszczony w wazelinie. Wzbogacona jest o ekstrakt z kłącza pięciornika i boraks. Nie stosuj jej jednak dłużej niż 10 dni, bo skóra przyzwyczaja się do tego specyfiku i potem właściwie już nie działa. Dlatego, korzystając z niej warto robić przerwy i smarować chore miejsca co jakiś czas (ok. 8 zł). 

Maść ochronna z witaminą A

Na zajady. Smaruj je kilka razy dziennie, a po 2-3 dniach po nadżerkach w kącikach ust nie będzie śladu. Maść zmniejsza też sińce i worki pod oczami, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek - w tym celu nakładaj ją codziennie na noc. Nawilży i natłuści także spierzchnięte na mrozie dłonie. 

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje