Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Szybkie kuracje na ból głowy

Zanim sięgniesz po tabletkę przeciwbólową, wypróbuj napój miodowo-octowy. Zrób też masaż żuchwy.

Głowa może boleć z różnych powodów. Jeśli odczuwasz intensywny, pulsujący ból po jednej stronie, to jest to migrena lub skoki ciśnienia. Ból nadciśnieniowy najbardziej dokucza nad ranem, a migrenie towarzyszy nadwrażliwość na zapachy i dźwięki, nudności oraz zawroty głowy. Z kolei zatokowym bólom głowy towarzyszy silny ucisk na czole, wodnisty katar, a nawet ból ucha lub zębów.

Pomoc przy migrenie

Reklama

Zrób zimny lub ciepły okład. Mały ręcznik zamoczony w wodzie przyłóż na kark lub czoło. Niewskazane są jednak ani kąpiel, ani prysznic w gorącej wodzie. Połóż się w miejscu zaciemnionym i cichym, spróbuj się zdrzemnąć.

Wypróbuj masaż żuchwy. Połóż się na brzuchu i poproś kogoś, aby delikatnie rozcierał ci palcami kark i uciskał za uszami. Następnie osoba masująca powinna przesunąć dłonie pod potylicę i uciskać to miejsce kciukiem przez kilka minut. Gdy zakończy ten etap, niech położy dłonie na bokach żuchwy i spróbuje rozluźnić, delikatnie uciskając. Po tym zabiegu połóż się wygodnie na plecach i otwórz usta najszerzej, jak możesz. Wówczas osoba, która cię masuje, powinna  kciuk lewej ręki umieścić na twoim podbródku i nie przesuwając palca, drugą ręką delikatnie rozetrzeć całą żuchwę. Terapia kończy się łagodnym głaskaniem skóry na policzkach oraz pod uszami.

Ulga przy skokach ciśnienia

Napój miodowo-octowy. Do szklanki zimnej wody dodaj 2 łyżki zwykłego octu i łyżkę miodu. Wymieszaj. pij 2-3 razy dziennie. Jeśli mikstura będzie dla ciebie zbyt mocna, możesz zmniejszyć ilość octu do jednej łyżki.

Gdy kręci ci się w głowie

Napój z octem jabłkowym. Zmieszaj 2 łyżeczki miodu z 2 łyżeczkami octu jabłkowego w szklance ciepłej wody. Dobrze wymieszaj i pij 2-3 razy dziennie.
Kuracja imbirowa. Umyj i obierz 2-centymetrowy korzeń imbiru. Pokrój go na małe plasterki i zalej gorącą wodą, parz 10-15 minut, potem przecedź i pij.

Ważne

Dieta przy migrenie. Wyklucz z niej żółty ser, sery pleśniowe, czekoladę, cytrusy, konserwy, chińszczyznę, sosy i zupy w proszku, słodziki, kawę, napoje typu cola, czerwone wino. Staraj się też dobrze wysypiać, unikaj hałasu oraz intensywnego wysiłku fizycznego i stresu.


 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje