Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Sześć sposobów na złagodzenie zapalenia ucha

To najskuteczniejsze sposoby na bolące ucho. Dzięki nim szybko poradzisz sobie z problemem.

1. Ciepły strumień powietrza

Zabieg wykonany za pomocą suszarki pomoże usunąć kłujący ból i swędzenie wewnątrz ucha. Nie należy go jednak stosować zbyt często, bo zdarza się, że ciepłe powietrze zaostrza dolegliwości.

Reklama

Kuracja jest najskuteczniejsza, jeśli przeprowadzisz ją 1-2 razy na początku schorzenia. Trzymaj suszarkę w odległości 20-30 cm od głowy. Strumień powietrza powinien być skierowany lekko w bok, aby nie wpadał wprost do chorego ucha. Wystarczy 3-5 minut takiego nagrzewania.

2. Rozgrzewający okład

Zanurz niewielki ręcznik w gorącej wodzie. Potem go dobrze wyciśnij i przyłóż do bolącego ucha. Trzymaj do momentu, aż tkanina całkowicie wystygnie. Gdy nadal czujesz ból, powtórz zabieg. Warto wykonać go nawet 3-4 razy w odstępach godzinnych. Ciepło działa przeciwbólowo, ale też przeciwzapalnie.

Uwaga, w dniu zabiegu lepiej nie wychodzić z domu. Dobrze jest też założyć wełnianą opaskę i naciągnąć ją na chore ucho, aby go nie wychłodzić i nie pogłębić stanu zapalnego.

3. Oliwa z oliwek

Aby wyleczyć zapalenie ucha, stosuje się najczęściej krople, znacznie rzadziej lekarz przepisuje doustny antybiotyk. Dobrym sposobem pozbycia się bólu jest więc zaaplikowanie do ucha odrobiny oliwy z oliwek. Działa ona nawilżająco i odkażająco. Pomaga też rozpuścić woskowinę, która zatyka kanał słuchowy, a przez to również może przyczyniać się do wielu dolegliwości.

Wpuść do ucha 3-4 krople ciepłej oliwy. Możesz też wymoczyć w oliwie patyczek kosmetyczny, a potem natrzeć nim wnętrze ucha (niezbyt głęboko). Powtarzaj zabieg 1-2 razy dziennie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje