Reklama

Reklama

​Superpokarmy sprzyjające równowadze hormonalnej

Na liście superpokarmów sprzyjających równowadze hormonalnej znajdziesz m.in. granaty /materiały prasowe

Dbanie o zdrowie organizmu zaczyna się w naszych głowach. I żołądkach - nie od dziś wiemy, że jelita to drugi mózg. To, co jemy i jak jemy, ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ale za to, jak myślimy, czujemy się i wyglądamy, odpowiadają w dużej mierze... hormony. Sprawdź, co jeść, żeby utrzymać je na odpowiednim poziomie.

Reklama


Zbyt małe lub zbyt duże stężenie kortyzolu, progesteronu, estrogenu, testosteronu, niedoczynność czy nadczynność tarczycy wpływają na stan naszego organizmu. Brak równowagi hormonalnej spowodowany jest różnymi czynnikami. Mogą to być zarówno choroby (wrodzone czy nabyte), stres, jak i nieprawidłowe odżywianie.

Ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i zachowanie równowagi hormonalnej ma sposób życia i odpowiednie żywienie. Dbanie o zdrowie jelit, wątroby czy trzustki w realny sposób przekłada się na jakość życia i funkcjonowanie mózgu. Dobrze dobrana dieta jest kluczem do sukcesu i twoim sprzymierzeńcem w codziennym dbaniu o równowagę organizmu.

Reklama

Jakie wybierać produkty, żeby nie mieć kłopotów z hormonami - radzi Magdalena Wszelaki - farmaceutka, dietetyczka, ekspertka ds. hormonów i żywienia. Założycielka serwisu HormonesBalance.com i autorka książki "Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni?".

20 superpokarmów sprzyjających równowadze hormonalnej - zobacz infografikę:

20 ziół, przypraw i grzybów korzystnie wpływających na hormony - zobacz infografikę:

***

#POMAGAMINTERIA

Hubert ma roczek. Pierwsze sześć tygodni życia spędził w szpitalu, walcząc o każdy dzień. Urodził się z ciężkimi wadami - między innymi z brakiem kości w rękach. Pojawiła się jednak nadzieja na operację, która umożliwi mu normalny rozwój. Wystarczą dwa kompleksowe zabiegi, dzięki którym jego dłonie i przedramię ukształtują się w sposób prawidłowy, a ręce będą mogły prawidłowo rosnąć z zachowaniem pełnej funkcjonalności kończyn. Pomóż Hubercikowi przybić piątkę w przyszłości! Sprawdź szczegóły >>>

Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje