Reklama

Sezon na czosnek niedźwiedzi w pełni

Okazuje się, że ta roślina ma szereg właściwości. Czosnek niedźwiedzi rośnie dziko, a teraz jest najlepszy czas, aby poszukać go w lasach liściastych.

Czosnek niedźwiedzi ma wiele zalet

Przede wszystkim z jego walorów korzysta układ pokarmowy. Od wieków wiadomo, że czosnek niedźwiedzi wspomaga trawienie, dlatego był i nadal jest dodawany do potraw.

Zupy, sałatki, sosy dzięki charakterystycznej nucie nabierają wyrazistego smaku.

Przyspiesza pracę jelit


Jelita natychmiast "wyłapują" charakterystyczną przyprawę i zaczynają przyspieszać swoją pracę. Osoby jedzące czosnek niedźwiedzi, mogą tym samym zapomnieć o wzdęciach, a przy okazji o krępującym zapachu z ust.

***Zobacz także***

Czas na detox

Jeżeli dla kogoś tzw. opuchnięty brzuch jest bolączką, powinien do swojej diety wprowadzić czosnek niedźwiedzi. Efekty odczuje po kilku tygodniach.

Zdecydowanie czosnek niedźwiedzi ma właściwości odtruwające nasz organizm. Dzięki związkom siarki zawartym w roślinie o leniwej pracy może zapomnieć także wątroba. 

Reklama

Należy przypomnieć, że kwas siarkowy potrafi zneutralizować wiele toksycznych związków. Jedynie osoby cierpiące na bóle żołądka powinny ograniczyć spożycie tej rośliny. 

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: czosnek niedźwiedzi | toksyny | otyłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy