Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl
Piękne włosy, skóra i paznokcie – jest na to sposób

Siemię lniane - właściwości

Zamiast sklepowych kosmetyków i zachwalanych przez reklamy odżywek dobrze jest postawić na naturalne preparaty. Jednym z nich jest siemię lniane, które ostatnio rekomendowała na swoim blogu Anna Lewandowska, pisząc że "to substancje bardzo istotne zwłaszcza dla kobiet, bowiem pomagają regulować gospodarkę hormonalną".

Siemię lniane to maleńkie ziarenka, które potrafią zdziałać cuda. Znajdują zastosowanie w kosmetyce jak i zdrowiu, ponieważ zawierają ważne kwasy omega 3, działają antybakteryjnie, wspomagają pracę jelit oraz oczyszczają organizm z toksyn.

Reklama

Do picia czy do jedzenia?

Paczka siemienia lnianego kosztuje kilka złotych, jednak po przyniesieniu do domu często nie wiemy co z nim począć. Z pewnością nie warto spożywać go w całości, jak słonecznika ponieważ może zatkać przewód pokarmowy. Całe ziarenka z kolei warto dodawać do sałatek, posypać nimi kanapki czy wrzucić do zupy.

Bezpośrednio na włosy

Siemię lniane możemy również stosować zewnętrznie na włosy. Aby przygotować odżywkę na włosy, będziemy potrzebować około 3 łyżek ziaren, które należy gotować przez kilka minut w szklance wody. Powstałą miksturę nakładamy na wilgotne włosy i trzymamy około 30 minut. Następnie włosy wystarczy obficie opłukać i pozostawić do wyschnięcia. Po takim zabiegu nasza fryzura będzie jedwabiście miękka i lekka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje