Reklama

Otyłość trzeba leczyć

​Pamiętaj, że tłuszcz w naszym ciele ma swoje zalety. Tworzy błony komórkowe, osłania nasze kości i organy wewnętrzne, chroni przed zimnem, wypełnia kontury twarzy. Jednak jego nadmiar nie jest problemem wyłącznie estetycznym.

Otyłość to poważna, przewlekła i niebezpieczna w skutkach choroba. Tkanka tłuszczowa - zwłaszcza nagromadzona w okolicach brzucha, tzw. trzewna - produkuje związki chemiczne i białka, które mogą powodować stan zapalny.

Wiąże się to z ogromnym ryzykiem występowania innych schorzeń, np. układu krążenia, w tym nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej, miażdżycy, cukrzycy, wylewu czy różnego rodzaju nowotworów. A tym samym przyczynia do zwiększenia niebezpieczeństwa zgonu w młodym wieku. Pozbycie się "oponki" ma więc kluczowe znaczenie dla zdrowia. Tylko jak to zrobić?

Wprowadź zdrowe zasady

Może to dziwne, ale... chcąc pozbyć się otyłości, nie myśl o zrzucaniu zbędnych kilogramów, bo jeśli przejdziesz na restrykcyjną dietę, będziesz mieć poczucie, że czegoś ci brakuje.

Twoim celem powinno być osiągnięcie zdrowego stylu życia. Co to oznacza? Przede wszystkim zmianę nawyków na takie, które sprawią, że będziesz wyglądać i czuć się świetnie.

Reklama

Na pewno największe znaczenie ma aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. A poza tym unikanie stresu i odpowiednia ilość snu.

Zmień nawyki żywieniowe

1. Jedz więcej warzyw i owoców oraz produktów z pełnego ziarna, a mniej tłuszczów.

2. Zrezygnuj z żywności typu fast food. Zawsze noś ze sobą np. jabłko, by nie kusił cię hamburger, kiedy zgłodniejesz.

3. Staraj się jeść ostatni posiłek nie później niż o 19.00.

4. Wysypiaj się. Niedobór snu osłabia uczucie sytości.

5. Znajdź sposoby na stres inne niż jedzenie, np. przejażdżka na rowerze albo marsz.

Twoje Imperium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy