Reklama

Reklama

Oczyść wątrobę na wiosnę

Jeśli ciągle jesteś zmęczona i senna, masz wzdęcia lub worki pod oczami, zastosuj poniższe kuracje.

Wątroba nie jest unerwiona, więc nie boli. Dolegliwości pojawiają się dopiero, gdy powiększa się tak bardzo, że zaczyna uciskać otaczającą ją tzw. torebkę wątrobową. Wtedy możesz odczuwać ból w prawym boku, pod żebrami. To już jednak poważny sygnał alarmowy wymagający wizyty u lekarza. Staraj się do tego nie dopuścić i 2 razy do roku (wiosną i jesienią) zastosuj poniższą 3-tygodniową kurację. Tydzień I Wprowadź zmiany w codziennych nawykach żywieniowych.

Reklama

Zamiast porannej kawy pij wodę z cytryną

Do szklanki letniej, przegotowanej wody dodaj sok wyciśnięty z połówki cytryny. Sama woda ma działanie oczyszczające, a sok dodatkowo pobudzi wątrobę do wydalania toksyn.

Ogranicz picie czarnej kawy do dwóch fiilżanek dziennie

Herbata może zawierać zanieczyszczenia, które będą zakłócały detoks wątroby. Najlepiej zamień herbatę czarną na zieloną, która zawiera więcej korzystnych dla wątroby polifenoli.

Nie jedz tłustego mięsa i nabiału

Tłuste czerwone mięso i wędliny zamień na drobiowe bez skórki, cielęcinę, a żółty czy pleśniowy ser na chudy twaróg. Zamiast smażyć mięso, duś, piecz w folii albo gotuj na parze.

Dodawaj warzywa do każdego posiłku

Najlepiej brokuły, kapustę, kalafiora, brukselkę - gotowane na parze. Warzywa kapustne neutralizują toksyny w wątrobie.

Wysypiaj się

Wątroba regeneruje się podczas snu. Kładź się i wstawaj o tych samych porach. Tydzień II Wprowadź zioła oczyszczające wątrobę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL