Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nowy, niebezpieczny trend wśród kobiet. Lekarze ostrzegają!

Wśród kobiet coraz bardziej popularne staje się wcieranie pasty do zębów... w miejsca intymne. Nieprawdopodobne, że niektóre z nas naprawdę to robią!

Pasta do zębów jest substancją drażniącą i większość z nas doskonale o tym wie. Mimo to niektóre panie decydują się wcierać ten środek... w miejsca intymne.

Dlaczego niektóre kobiety to robią?

Reklama

Wydaje im się, że wcieranie pasty w miejsca intymne sprawi, że ich pochwy staną się ciaśniejsze. 

To jednak bzdura, a stosowanie takich metod może poważnie zaszkodzić zdrowiu kobiety, która się na nie decyduje! 

Wiele pań ma jednak w nosie ostrzeżenia lekarzy i postanawia zaryzykować. Najczęściej kieruje nimi obawa przed niezaspokojeniem partnera w łóżku. 

Kobiety bardzo przeżywają to, że po porodzie ich miejsca intymne nie wyglądają już tak jak dawniej i w związku z tym stosunek seksualny nie jest już tak satysfakcjonujący jak przed urodzeniem dziecka. 

Wcieranie pasty do zębów to jednak żadne rozwiązanie! 

- Pasta do zębów jest drażniąca i niebezpieczna dla wrażliwej części ciała, takiej jak pochwa. Stosowanie jej w ten sposób może zniszczyć organizmy mające chronić pochwę przed możliwymi infekcjami, a nawet zmniejszyć szansę na zajście w ciążę - skomentował doktor Oluwole Yusuf z Nigerii. 

Brytyjska specjalistka ginekolog Vanessa Mackay zgodziła się z nigeryjskim ginekologiem, również zabierając głos w tej samej sprawie.

- To mit, że pasta do zębów zaciska pochwę - stwierdziła jednoznacznie specjalistka. 

- Wkładanie pasty do pochwy byłoby nie tylko niewygodne, ale mogłoby także spowodować poważne uszkodzenia i zakłócić naturalną florę,  prowadząc do zakażeń i pleśniawek - dodaje.

Zdaniem obojga ginekologów kobiety, które są zaniepokojone tym, że ich pochwa nie jest tak ciasna jak dawniej, powinny przede wszystkim ćwiczyć mięśnie Kegla. Sposób na "pastę do zębów" powinny sobie zaś zdecydowanie darować. 


Dowiedz się więcej na temat: pochwa | pasta do zębów | niebezpieczeństwo | ginekolog | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje