Reklama

Reklama

Masz łysienie plackowate?

To choroba o nieznanej przyczynie. Uważa się jednak, że skłonności do niej mogą mieć podłoże genetyczne. Istnieje też podejrzenie, że za jej rozwój odpowiadają schorzenia naczyniowe i autoimmunologiczne oraz czynniki psychiczne.

Łysieniu plackowatemu często towarzyszy bielactwo, cukrzyca typu II, toczeń rumieniowaty, choroba Hashimoto czy zapalenia jelit. Przypadłość objawia się powstawaniem łysych miejsc na owłosionej skórze głowy, a nawet całkowitą utratą włosów. Potrafi powodować również wypadanie brwi, rzęs, włosów w pachwinach. Łysienie może być trwałe lub przejściowe.

Reklama

Cierpią na nie osoby w różnym wieku, także dzieci. U części chorych skuteczne okazują się metody prowokujące odrastanie włosów. To głównie zastrzyki wzmacniające cebulki - z kwasem hialuronowym, witaminami, mikroelementami. Lekarz może też zastosować iniekcje ze sterydami, które hamują stany zapalne w skórze głowy. Jeśli łysienie nie jest rozległe, pomocne bywa wcieranie preparatów z minoksydylem, który pobudza regenerację cebulek.

Ze względu na to, że łysienie plackowate często jest wynikiem autoagresywnej reakcji układu odpornościowego i przewlekłego stresu, możesz wykorzystać naturalne sposoby na wzmocnienie i ochronę mieszków włosowych przed zanikaniem, a tym samym wspomóc odrastanie owłosienia.

Wsparcie dla włosów

Grysik z siemienia lnianego obfituje w lignany - związki roślinne przypominające ludzkie estrogeny, a także w białko, witaminy i minerały. Dzięki temu pozytywnie wpływa na stan skóry i hamuje przerzedzanie się włosów. Co dzień zjadaj kisiel z łyżki mielonych ziaren siemienia zalanych szklanką wrzątku.

Sok z buraków uzupełnia niedobory żelaza, magnezu, manganu, cynku , witamin z grupy B, A, E i K, niezbędnych do prawidłowego odżywienia tkanek i włosów. Każdego dnia, przez 12 tygodni, pij sok z dużego surowego buraka (podczas obróbki termicznej traci wiele zdrowotnych właściwości).

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama