Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Łuszczyca atakuje skórę i kości

​Oprócz zmian na skórze, wywołuje sztywność rąk, nóg, deformacje i obrzęki. Jak złagodzić te objawy?

Lato to świetna okazja, aby zmniejszyć dolegliwości związane z tą chorobą. Powoduje ona bowiem nie tylko uszkodzenia skóry, ale i zmiany w stawach. Słońce wpływa na te wszystkie objawy zbawiennie. Przynosi ulgę aż 80. procentom pacjentów z łuszczycą.

Pokochaj słońce

Reklama

Promienie słoneczne działają przeciwzapalnie. Poza tym pod ich wpływem skóra wytwarza witaminę D, która regeneruje stawy. Ale dawkuj słońce z umiarem, aby się nie poparzyć. Natomiast zimą osobom z łuszczycą zaleca się naświetlanie promieniami UVA.

Zmieniaj klimat

Stan zdrowia bardzo poprawiają kuracje klimatyczne. Szczególnie zaleca się morze i wysokie góry. Taki pobyt powinien trwać do sześciu tygodni. Polsce w leczeniu łuszczycy specjalizują się uzdrowiska w Busku Zdroju.

Relaksuj się

Unikaj stresu, który zaostrza objawy łuszczycy, w tym problemy ze stawami. Aby się wyciszyć, sięgnij po książkę, słuchaj muzyki, spotykaj się ze znajomymi. Poświęć na to minimum pół godziny dziennie. 

Pamiętaj o wysiłku fizycznym

Ruszaj się jak najczęściej, spaceruj, pływaj, jeździj na rowerze. Poprzez aktywność zwiększysz swoje szanse na uniknięcie deformacji stawów. Zaniechanie ruchu może bowiem zmniejszyć ich ruchomość, powodować przykurcze i osłabić mięśnie.

Dowiedz się więcej na temat: łuszczyca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje