Przejdź na stronę główną Interia.pl

Lenistwo jest OK

Masz tyle obowiązków, że czasem mam wrażenie, że to szaleństwo? Zatrzymaj się! Bo zwariujesz naprawdę. Jak wypocząć, nie będąc na urlopie?

Obiad na jutro i pranie. Potem odrabianie lekcji z dziećmi i telefon do rodziców męża w sprawie badań. Czy taki plan na wieczór brzmi znajomo? Jeśli i ty masz problem by znaleźć czas dla siebie, przeczytaj,dlaczego i jak możesz się tego nauczyć...

Reklama

Zacznij planować przerwy. Gdy chodziłaś do szkoły, co 45 minut miałaś przerwę, by zrelaksować się i nabrać sił do kolejnych zajęć. Teraz zrób dokładnie tak samo, zaplanuj sobie kilka 10-15 minutowych przerw w ciągu dnia, podczas których zregenerujesz siły. Rozłóż całodniowy wysiłek na mniejsze odcinki, które łatwiej pokonać niż całodniowy kierat. Kilka minut przerwy wystarczy, by się zdystansować i wrócić do dobrego nastroju.

Pozbądź się części obowiązków. Przestań myśleć, że tylko ty jesteś w stanie zrobić wszystko dobrze. Podziel to, co możesz między resztę rodziny. Zastanów się też, czy warto robić zakupy samodzielnie. Może się okazać, że ceny w spożywczych sklepach internetowych nie są wyższe, a zostaną ci przywiezione do domu.

Zadbaj o siebie! Wybierz i celebruj „swój dzień”. Bez męża, bez dzieci. Przeznacz czas na to, co lubisz – cotygodniowe spotkania przyjaciółek w kawiarni? Basen? Warsztaty artystyczne? Cokolwiek – bylebyś to lubiła i robiła z myślą o sobie i własnej przyjemności. To pozwoli ci się odciąć od codzienności.

Nie miej wyrzutów sumienia! Jeśli czytasz to i myślisz, że nie masz czasu na przerwy, oznacza to, że swoje potrzeby stawiasz na ostatnim miejscu, że nie jesteś dla siebie ważna. Nie warta, by odpocząć, by się o siebie zatroszczyć. To błąd. Dopiero gdy zadbasz o siebie, będziesz w stanie zadbać o innych.

Na żywo 27/2011

Dowiedz się więcej na temat: wypoczynek | relaks

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje