Reklama

Kuracje miodem manuka

To wyjątkowy rodzaj miodu. Poznaj jego właściwości.

Napój dodający sił

Pół litra kefiru zmieszaj z łyżką stołową miodu. Dodaj dwie łyżki płatków owsianych i jedno żółtko. Wyciśnij sok z jednej cytryny i wymieszaj z pozostałymi składnikami. Napój ten pij przez dwa tygodnie w stanach wyczerpania i osłabienia, po przejściu różnego rodzaju infekcji, np. zapaleniu pęcherza czy infekcjach intymnych. Mikstura działa też uspokajająco w silnym stresie.

 

Na ból zęba

Łyżeczkę miodu zmieszaj ze szczyptą szafranu. Smaruj chory ząb i dziąsło. Już po kilku aplikacjach powinnaś poczuć ulgę. Okład łagodzi też przykre dolegliwości podczas ząbkowania u niemowlaków.

Reklama

Okład na bolące stawy

 Kawałek gazy nasmaruj łyżką miodu. Zostaw na całą noc. Powtarzaj codziennie przez tydzień.

Maść na czyraki

Zmieszaj łyżkę mąki żytniej z łyżką miodu. Niewielką ilość maści nałóż na czyrak i załóż opatrunek. Maść najlepiej zostaw na całą noc. Rano zdejmij opatrunek i załóż świeży. Stosuj aż czyrak się dobrze wygoi. Jeśli nie zużyjesz całej maści, przechowaj ją w lodówce.

Sok na wydalenie kamieni nerkowych

Wyciśnij sok z białej rzodkwi i zmieszaj go z łyżką miodu. Pij raz dziennie po pół szklanki tej mikstury. Czas kuracji: 3-4 tygodnie.

Płyn do płukania gardła

Do szklanki ciepłej (ale nie gorącej!) przegotowanej wody dodaj łyżkę miodu. Płucz chore gardło 3-4 razy dziennie. Stosuj tę kurację, gdy tylko poczujesz drapanie w gardle. Powstrzyma rozwój infekcji.

Dlaczego jest taki zdrowy?

 Miód Manuka zawiera metyloglikosal (MGO). To związek o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych. Ilość tej leczniczej substancji jest najwyższa właśnie w miodzie z nowozelandzkich krzewów manuka. Uwaga! Zawartość MGO w miodzie podawana jest na opakowaniu, np. MGO 100+, MGO 250+, MGO 400+ i MGO 550+. Im jest wyższa, tym silniejsze właściwości lecznicze.

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama