Reklama

Reklama

Kilometry Dobra: Dołączysz do biegu?

Dobro da się zmierzyć, także pokonanymi kilometrami. Z tego założenia wychodzą twórcy I Charytatywnego Biegu Kilometry Dobra. Trwająca cały maj akcja przyciąga prostymi zasadami, a przede wszystkim ideą – zapisując się do Biegu, wybieramy organizację społeczną, którą wesprze dokonana przez nas opłata startowa.

Od marca trwa ósma edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, jest to edycja wyjątkowa - niemalże w całości skupiona na działaniach w sieci. Tradycyjne działania kampanijne, takie jak zbiórki do puszek, kwesty, kiermasze rękodzieła, czy różnorodne lokalne wydarzenia są poważnie ograniczone. Wobec tego, by wspomóc uczestników w zbiórce środków na realizację ich szczytnych celów społecznych, w maju zainaugurowano wyjątkową akcję towarzyszącą kampanii - I Charytatywny Bieg Kilometry Dobra.

Kilometry dobra. Akcja dla każdego

Reklama

Tak o idei Biegu mówi pomysłodawca Kilometrów Dobra, Prezes Polskiego Instytutu Filantropii, Robert Kawałko: Przez pierwsze dwa miesiące tegorocznej kampanii uczestnikom udało się zebrać 101 769 zł. Naszym celem jest podwojenie, a może nawet potrojenie dotychczasowego wyniku do końca maja. Stąd pomysł na organizację akcji towarzyszącej, tj. I Charytatywnego Biegu #KilometryDobra, do którego może włączyć się dosłownie każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy stanu zdrowia. Co ważne, akcja jest zupełnie bezpieczna z punktu widzenia trwającej pandemii, bowiem biegacze pokonują swoje dystanse indywidualnie w wyznaczonym przez siebie miejscu i terminie.

Kilometry dobra. Zasady są proste

Aby wziąć udział w I Charytatywnym Biegu #Kilometry Dobra, należy:
1. Wejść na stronę kilometrydobra.pl
2. Wybrać jedną z szesnastu organizacji, dla której chce się pokonać wybrany przez siebie dystans
3. Wybrać dystans, który chce się pokonać:
2,5 KM - 11 zł
4 KM - 22 zł
10 KM - 44 zł
40 Km - 88 zł (ten dystans można pokonać drużynowo, maksymalnie w 6 osób)
4. Wypełnić formularz
5. Dokonać opłaty wstępnej, która zostanie przeznaczona na wybraną przez siebie organizację
6. Pokonać wybrany dystans
7. Dokonać pomiaru czasu, robiąc zdjęcie lub zrzut ekranu zegarka, aplikacji bądź wyświetlacza bieżni, co będzie potwierdzeniem realizacji zadania. Następnie uzyskany wynik i potwierdzenie należy wgrać na stronę WWW Biegu.
Co istotne, wybranego dystansu nie trzeba pokonywać jednorazowo, można go rozłożyć na cały maj. Jak dodaje Robert Kawałko: Pragniemy, aby każdy miał szansę włączyć się do akcji. Nie trzeba być zawodowym biegaczem, wystarczy chęć pomocy potrzebującym. Wybrany przez siebie dystans można przebiec lub przejść, ważne, by zrobić to za pomocą własnych nóg.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje