Reklama

Kiedy brakuje tchu

Omdlenia - ich przyczyny mogą być różne. Jeżeli są reakcją na silne emocje, nie ma powodów do obaw. Jeżeli omdlenia zdarzają się częściej np. w pracy lub na ulicy ich przyczyny mogą być różne. Lekarze zalecają w takich przypadkach szerszą diagnostykę, aby wykluczyć poważne choroby np. układu krwionośnego, czy mózgu.

Krok pierwszy

Aby ułatwić oddychanie, jedną rękę połóż na czole osoby poszkodowanej, a drugą połóż pod brodę odchylając głowę do tyłu. 

Krok drugi

Ułóż poszkodowanego na plecach. Niech ma wyprostowane nogi. Jedną rękę ułóż do góry. D Drugą zegnij w łokciu i ostrożnie połóż na klatce piersiowej. Dłoń włóż w zagłębienie, które tworzy się między szyją a barkiem. Delikatnie zegnij kolano (po tej samej stronie, po której ułożyłaś rękę na klatce. Chwyć poszkodowanego za zgięte kolano i bark i przewróć go na bok (dłoń powinna się znaleźć pod głową). 

Reklama

Krok trzeci

Czekając na pomoc, sprawdzaj co chwilę, czy poszkodowany oddycha. Przykryj go kocem, aby nie wychłodzić organizmu. Trzeba to zrobić na - wet latem, podczas ciepłych dni. 

Zobacz także: 


Rewia
Dowiedz się więcej na temat: omdlenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy