Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak wypijać więcej wody?

​Gdy pijemy za mało wody, boli nas głowa, zaczynają się problemy z koncentracją, nerki gorzej funkcjonują, podnosi się ciśnienie krwi, nie możemy schudnąć, cera staje się poszarzała, nie mamy energii. Przyjmuje się, że na każde 30 kg masy ciała, zdrowy człowiek powinien wypijać jeden litr wody dziennie. Ale jak to zrobić?

Pij wodę przez cały dzień 

Reklama

1. Zawsze miej butelkę wody pod ręką. Mając ją w zasięgu ręki, będziesz pamiętać, aby co jakiś czas napić się kilka łyków, nawet gdy nie czujesz pragnienia. Wychodzisz z domu? Zabierz ze sobą małą butelkę. 

2. Nie przepadasz za wodą, bo nie ma smaku? Dodaj do niej plaster cytryny, ogórka, miętę, imbir... Ale nie kupuj gotowych wód smakowych, bo jest w nich też cukier. 

3. Dzień zaczynaj od wypicia szklanki wody. W tym celu postaw ją wieczorem przy łóżku i wypij od razu po przebudzeniu. 

4. 20-30 minut przed każ- dym posiłkiem wypijaj szklankę wody. Aby tego przestrzegać, warto jeść regularnie, o określonych godzinach. To ułatwia też zrzucenie dodatkowych kilogramów. Unikaj picia podczas posiłków. 

5. Ustal określone godziny picia płynów (w tym zupy, soki), np. co 15-30 min wypij kilka łyków. Taki nawyk jest bardzo ważny, bo wodę trzeba pić małymi porcjami, powoli przez cały dzień. Zbyt duża ilość wody wypita na raz gasi pragnienie tylko na chwilę.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje