Reklama

Reklama

Jak wybielić zęby w domu

Wcale nie musisz iść do dentysty, aby twój uśmiech lśnił. Zęby też będą białe, jeśli codziennie będziesz czyścić je odpowiednią szczoteczką i pastą.

Stomatolodzy są zdania, że zęby najlepiej czyszczą szczoteczki o miękkich włóknach (twarde mogą ranić dziąsła). Odradzają używanie tych z włosia naturalnego, bo każdy włos ma kanalik, w którym gromadzi się mnóstwo bakterii.

Sprytna szczoteczka

Reklama

Polecane są szczoteczki wielopęczkowe. Najlepiej, jeżeli włókna są ułożone w trzech rzędach i mają różną długość (ułatwia czyszczenie szczelin). Włókno może być ponacinane w ząbki, dzięki czemu dłuższe końcówki łatwo wsuwają się między zęby. Jeśli zależy ci na szybkim wybieleniu, kup specjalną szczoteczkę z gumkami polerującymi szkliwo. Ważna jest też wielkość główki - powinna bez problemu dotrzeć do każdego zakamarka jamy ustnej. Inną więc szczoteczkę kup dziewczynce, a inną dużemu mężczyźnie. Nieistotny jest przy tym kształt główki (zwężony, prostokątny).

Pomocna pasta


Dobrą szczoteczkę wspomóż właściwą pastą do zębów. Są pasty działające przeciwpróchniczo, odświeżające oddech, zapobiegające osadzaniu się kamienia nazębnego czy wreszcie wybielające. Te ostanie zawierają m.in. krzemionkę, pirofosforany czy połączenie pirofosforanu z polimerami, które usuwają przebarwienia powstające w wyniku spożywania niektórych produktów, np. kawy, herbaty, leków zawierających żelazo.

Szybki żel


Możesz też kupić specjalne zestawy do domowego wybielania (ok. 100 zł). Są to np. paski pokryte żelem. Przykleja się je na zęby dwa razy dziennie na pół godziny. Z żelu uwalnia się aktywny tlen, który likwiduje przebarwienia. Zęby stają się bielsze po 10-14 dniach. Są też pasty, które nakłada się na zęby na całą noc lub dwa razy dziennie.

Warto wiedzieć

Szczoteczkę do zębów wymieniaj co 2-3 miesiące. Jeżeli jesteś zapominalska, kup szczoteczkę ze... wskaźnikiem zużycia. Ma np. pęczek włosia w innym kolorze, który traci barwę w miarę zużywania się szczoteczki. Gdy masz ograniczoną sprawność manualną, idealnym rozwiązaniem będzie szczoteczka elektryczna, która dotrze do każdego zakamarka zębów.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje