Reklama

Reklama

Jak się pozbyć modzeli i odcisków

​Niewielkie zgrubienie skóry potrafi dać się we znaki. Modzele i odciski tworzą się zazwyczaj na stopach, ale mogą robić się także na dłoniach.

 Zaniedbane - powiększają się, sprawiając coraz większy ból, czasami krwawiąc. Dużo prościej jest im zapobiegać, wybierając wygodne buty lub zakładając ochronne rękawice na dłonie.

Reklama

Modzele i odciski zmniejszysz domowymi sposobami. Ale konieczna jest cierpliwość i systematyczność, bo rzadko znikają po pierwszym zabiegu.  

Olej i czosnek

Rozetrzyj jeden ząbek czosnku z łyżeczką oleju roślinnego, oliwy lub olejku rycynowego. Pastę przełóż na kawałek gazy i przyłóż do skóry, gdzie powstało zgrubienie (modzel). Zabandażuj, pozostaw na noc. Rano usuń okład i nasmaruj maścią nagietkową. Okład przykładaj co noc przez  2-3 tygodnie.

Cebula i cytryna

Plasterek obranej z łupiny, świeżo skrojonej cebuli zalej w słoiku sokiem świeżo wyciśniętym z cytryny. Zakręć go, odstaw na kilka godzin. Wieczorem przyłóż cebulę do skóry, owiń folią spożywczą i załóż skarpetę. Okład usuń rano, umyj i wyszoruj stopę tarką, a następnie nasmaruj preparatem z mocznikiem. Okład powtarzaj co noc przez 2-4 tygodnie.

Soda oczyszczona

Dodawaj ją (1 łyżeczka sody na szklankę wody) do miski z wodą, gdy moczysz nogi. Po 15 min szoruj stopy tarką, natrzyj peelingiem, a na koniec nasmaruj skórę stóp kremem emolientowym lub maścią z witaminą A.

Por i ocet

 Kawałek liścia pora zalej w słoiku szklanką octu jabłkowego lub spirytusowego (ten rozcieńcz taką samą ilością wody). Po kilku godzinach przyłóż liść do skóry, owiń folią, lekko zabandażuj lub załóż skarpetę. Okład usuń po 3-4 godzinach. Powtarzaj go co 2 dni przez 3-4 tygodnie.

Tabletka

Jedną aspirynę lub polopirynę rozpuść w łyżce wody. Powstałą papką posmaruj skórę, gdzie jest modzel. Przyłóż gazę, następnie folię, lekko zabandażuj i pozostaw na noc. Powtarzaj co 2 dni przez miesiąc. Okład możesz stosować, jeśli nie jesteś uczulona na salicylany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje