Reklama

Reklama

Jak dobrze oddychać w maseczce?

Nosząc maseczkę wiele osób skarży się na duszności i uczucie, jakby do płuc docierało za mało tlenu. Jak oddychać, żeby sobie pomóc i wyeliminować dyskomfort?

Wdychaj i wydychaj powietrze nosem. Wiele osób odruchowo chce oddychać ustami i bierze większe wdechy. To błąd. Oddychając ustami pobieramy więcej powietrza niż potrzeba i przyspieszamy oddech. Takie postępowanie może mieć skutek odwrotny do zamierzonego - zamiast dotlenić organizm, może doprowadzić do jego niedotlenienia. 

Oddychaj przeponą, czyli brzuchem

Reklama

To sprawi, że oddech będzie pełny oraz cichy, spokojny i rytmiczny. Przed wyjściem warto takie oddychanie przeponowe poćwiczyć w domu kładąc rękę na brzuchu - przy wdechu będziesz czuła, jak brzuch się unosi a powietrze wypełnia oskrzela i płuca, przy wydechu będzie odwrotnie. Takiego oddychania warto nauczyć się niezależnie od maseczki. Umożliwia ono lepsze dotlenienie, a co za tym idzie, większą wydolność serca i lepsze samopoczucie. 

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>


Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje