Reklama

Reklama

Jak dbać o skórę, by najdłużej była młoda

Wydawałoby się, że zamknięci w domu z powodu pandemii chronimy skórę przed szkodliwymi czynnikami. Niestety, nie jest tak. Brak świeżego powietrza i słońca sprawia, że nasza skóra jest wyjątkowo narażona na suchość czy ściągnięcie. Naszej cerze nie sprzyja też stres, a już całkiem źle, jeśli zaradzamy mu paleniem i niezdrowym jedzeniem.

Nic dziwnego, że wiele osób odczuwa teraz pieczenie, swędzenie lub napięcie skóry na twarzy, a gdy po powrocie do domu zdejmujemy maseczkę, wskutek ograniczenia dostępu powietrza, mogą pojawić się zaczerwienienia i podrażnienia.

Reklama

Na dodatek na wiosnę nasza skóra najczęściej wygląda po prostu gorzej. Wiąże się to z wysuszeniem skóry przez jesienno-zimowe centralne ogrzewanie i , różnice temperatur. Dlatego warto przypomnieć, jak prawidłowo dbać o skórę. Nie chodzi przy tym jedynie o odpowiednie kosmetyki.

Warto przy tym pamiętać, że wiele chorób manifestuje się na skórze. Niepokoić powinien na przykład uporczywy świąd skóry, który może świadczyć m.in. o chorobach wątroby. Dlatego w razie przedłużających się problemach ze skórą należy udać się do lekarza.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje