Przejdź na stronę główną Interia.pl

Gra wstępna: Dlaczego jest taka ważna

Wyrafinowana fantazja i kilka pikantnych igraszek w połączeniu z subtelnymi pieszczotami mogą stanowić wprowadzenie do prawdziwej rozkoszy. Aby jeszcze mocniej przeżyć erotyczne spełnienie, daj upust swojej wyobraźni i wykorzystaj kilka tajników gry wstępnej.

Ekstaza może przyjść znacznie szybciej niż się spodziewasz, a jej intensywność dowiedzie słuszności doboru środków.

Daj upust potrzebom

Reklama

Przede wszystkim wczuj się w potrzeby partnera i jednocześnie daj upust swoim. Nic tak nie buduje więzi emocjonalnej i intymnej, jak długie pieszczoty, które pobudzają hormony i umożliwiają właściwy przebieg miłosnego zbliżenia. Pod pojęciem "gra wstępna" kryją się wszystkie czynności, które poprzedzają stosunek płciowy.
Wachlarz możliwości jest w tym przypadku ogromny: od tulenia, masowania, głaskania, całowania, czy nawet podgryzania po klapsy. Wszystkie formy są skierowane na jeden cel: stymulację stref erotycznych i zewnętrznych narządów płciowych, która w etapie finalnym przeradza się w seksualne podniecenie.

Jego symptomem u mężczyzny jest rozluźnienie mięśni ciała, mocniejszy wzwód, grubiejąca moszna i jądra wzniesione ku górze. Z kolei w przypadku kobiet zmienia się wygląd i kształt pochwy, która lekko nabrzmiewa, wydzielając substancję nawilżającą i jednocześnie zwęża się u wejścia, co dodatkowo stymuluje członek.

Kulminacją pełne podniecenie

Gra wstępna pozwala lepiej i dokładniej poznać ciało partnera i jest szczególnie ważna dla kobiet, co wcale nie oznacza, że mężczyźni jej nie potrzebują.

Pobudzanie dotykiem - i nie tylko - miejsc zmysłowych pozwala osiągnąć podniecenie i pełną reaktywność seksualną w przypadku obojga płci. Pewne jest tylko to, że kobiety potrzebują na nią nieco więcej czasu, jednak reguł w tej dziedzinie nie ma żadnych.

Każdy odczuwa inaczej i dlatego tak istotna jest obserwacja partnera. Granice nie istnieją - pieszczoty powinny trwać aż do momentu osiągnięcia pełnego i obopólnego podniecenia, a do tego potrzebny jest czynny udział dwóch stron. Partner powinien pobudzać partnerkę, a ona powinna mu się odwdzięczać tym samym.

Uwodź całą sobą

Wszystko powinno odbywać się na drodze wzajemnego zaufania i zrozumienia oraz dotarcia do indywidualnych potrzeb. Dla mężczyzn wyjątkowo istotne jest to, co widzą, szczególną wagę przywiązują więc do obserwacji reakcji, gestów i reakcji ciała. Impulsem do rozkoszy jest zatem także to, co masz na sobie.

Koronkowa bielizna, zadziorne pończochy i fryzura, a nawet połyskujące czerwonym lakierem paznokcie już sprawią mu przyjemność i nierzadko spowodują eksplozję pieszczot. U kobiet, poza ogólnie pojętą estetyką ciała, niebywałą rolę pełni zapach partnera i bynajmniej nie chodzi tutaj wyłącznie o odpowiednią nutę perfum czy wody toaletowej. Ważny jest zapach skóry różnych części ciała, zwłaszcza ten naturalny.

Rozkoszuj się chwilą

Zadbaj też o odpowiednie nastawienie i otoczkę zewnętrzną. Pamiętaj, że pośpiech jest najgorszym doradcą, zatem wyluzuj, zapomnij o stresie i rozkoszuj się chwilą. Nastrój zapewni odpowiednia muzyka, lampka dobrego wina i unoszący się zapach aromatycznych olejków. Niczym afrodyzjak działają między innymi aromaty: bazyliowy, eukaliptusowy, pomarańczowy, melisowy czy lawendowy.

Swoją rolę odegrają też sprawdzone świece, nie przesadzaj jednak z mrokiem, odpowiednia gra leniwego światła, w którym partner będzie mógł przyglądać się twojemu ciału jeszcze wzmocni jego pożądanie.

Poznaj czułe punkty partnera

Eksperci podkreślają też wagę wzajemnego poznawania ciała i upodobań. Tylko znając fantazje i czułe punkty partnera możesz dostarczyć mu nieopisanej rozkoszy i odwrotnie. Nie poddajcie się zatem rutynie i próbujcie coraz to nowych sposobów, które maksymalnie pobudzą wasze zmysły.

Pozwólcie się ponieść fantazji przy całowaniu i dawkujcie rozkosz. Zacznijcie od warg i bawcie się nimi do woli, dopiero potem oddajcie pole językowi, dotykajcie nim warg, dziąseł i zębów. Do pieszczot włączcie też dłonie - opuszkami palców obrysowujcie kształt ust, przesuwajcie nimi po wilgotnej powierzchni.

Im dłuższe pocałunki, tym większe podniecenie. Rozkosz wzmagają też szeptane do ucha komplementy. Chwalić warto za całokształt: piersi, tors, dotyk czy nawet zapach. Jeśli czujesz się kochana, budujesz napięcie, a od niego tylko krok do pożądania.

Nastrój podniecenia buduj przez cały dzień i skrzętnie podsycaj najpierw figlarnym sms-em, potem nieco pikantnym mailem. Oddaj pole wyobraźni, bo ta pod wpływem słów potrafi czasem podniecać bardziej niż dotyk.

Pieść całe ciało

Gdy już będziecie blisko, z wyjątkową pieczołowitością podchodź do pieszczot ciała i to każdej jego części. Jeśli chcesz pozbyć się uczucia spięcia, zacznij od masażu, podczas którego zastosuj pachnące olejki. W trakcie wsmarowywania możesz pójść dalej i zacząć podszczypywać. Nie zapomnij też o czułych podszeptach.

Rozkoszować wzajemną obecnością można się także podczas kąpieli w gęstej pianie z nutką wanilii. Im szczelniej pokryje wasze ciało, tym intensywniejsze będzie podniecenie. Miłośnicy nieco frywolnych przekąsek z pewnością zagustują w specjalnej czekoladzie do malowania ciała.

Brzuch zamiast talerza

Zamiast talerza swobodnie możesz użyć brzucha, torsu lub piersi. Rozłożonymi na nich winogronami, truskawkami albo kawiorem będziesz raczyć się z wyjątkową śmiałością i apetytem. Pikantniejszy wydźwięk ma bondage, czyli erotyczna zabawa polegająca na krępowaniu partnera. Wystarczy szal, sznur albo kajdanki - potem pozostaje tylko spełniać fantazje i oddawać się pieszczotom. Nie omijaj pośladków, najlepiej kreśl na nich dłońmi okręgi.

Niech twoje ruchy będą coraz mocniejsze i głębsze. Równie starannie obchodź się z udami i biodrami. Nie unikaj też delikatnych klapsów. Do pełnego podniecenia brakuje jeszcze uciskania mięśni karku, podgryzania uszu, namiętnych szeptów i głaskania po głowie oraz przeczesywania włosów palcami - aż do momentu charakterystycznych ciarek na całym ciele.

Nie stroń od akcesoriów

Jeśli tylko macie ochotę, nie ograniczajcie się w doborze akcesoriów. Można poeksperymentować z nowoczesnymi wibratorami. Dostępne są też specjalne pierścienie, które zwiększają obszar stymulacji. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą wzmocnić współżycie intymne.

Dla poszukujących nowych wymiarów przyjemności stworzony został stymulujący gadżet, który daje nawet do pięciu godzin podniecenia i ubarwi każdą grę wstępną. Jeśli chcesz oddawać się pieszczotom w kąpieli, basenie lub w saunie postaw na bezdźwięczny wodoodporny gadżet wibrujący, a rozkoszy doznasz na każdym poziomie.

Stawiajcie na mniej lub bardziej wymyślną zabawę i oddawajcie pieszczotom bez granic, a fala podniecenia zawiedzie was do jeszcze większej ekstazy.  

Reklama

Reklama