Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czyściec na stłuszczenie wątroby

Pierwsze objawy to nawracające uczucie ucisku i pełności w nadbrzuszu, skłonność do wzdęć i odbijania się. Potraktuj je poważnie. By nie doprowadzić do marskości wątroby, stosuj ziołową kurację.

Jak działa?

 Przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie. Dodatkowo chroni i przyspiesza odbudowę komórek wątroby. Jest żółciopędny i oczyszcza krew. Polecany jest przy stłuszczeniu i zapaleniu wątroby (także przy żółtaczce). Również w zastojach żółci, ponieważ rozszerza kanaliki żółciowe.

Jak przygotować?

Reklama

Proszek. 5 łyżek czyśćca leśnego (30 g za ok. 7 zł) zmiel na proszek w młynku do kawy lub utłucz na miazgę w moździerzu. Przesyp do słoika i szczelnie zamknij. Przechowuj w ciemnym miejscu.  
Napar. Łyżkę ziela zalej szklanką wrzątku. Przykryj naczynie i odstaw na 20-30 minut. Nalewka. 1/2 szklanki ziela wsyp do słoja i zalej 1,5 szklanki alkoholu 40 proc. Zamknij naczynie i odstaw w ciemne, ciepłe miejsce na 7 dni. Po tym czasie przelej nalewkę np. przez filtr do kawy i przelej do butelki. Przechowuj nie dłużej niż rok.

Jak stosować?

Jedz po pół łyżeczki proszku 2-3 razy dziennie (obficie popijając wodą) lub pij po pół szklanki naparu 2-4 razy dziennie przez 2-3 tygodnie. Nalewkę stosuj 2 razy w tygodniu po łyżeczce.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje