Reklama

Reklama

Ćwiczenia oddechowe ułatwiają odtruwanie ciała

Nawet ponad 70 proc. toksyn z organizmu jest usuwanych podczas oddechu. Jedną z najsilniej działających metod oczyszczania jest oddychanie przeponowe.

Można je wykonywać na różne sposoby. Jeden z nich zaleca, żeby usiąść na krześle, wyprostować plecy i położyć prawą dłoń na brzuchu. Nabierając powietrze, wypełniaj brzuch jak balon, a przy wydechu opróżniaj go.

Reklama

Oddychaj w ten sposób przez kilka minut. Bardziej skomplikowaną wersją tego ćwiczenia jest zrobienie głębokiego wdechu przy równoczesnym wypchnięciu brzucha do przodu. Należy mocno nabrać tyle powietrza, ile się da w ciągu jednej sekundy, następnie wciągnąć gwałtownie brzuch tak, by całe powietrze zostało wyparte przez nos.

Wdechy i wydechy nie mogą trwać dłużej niż półtorej sekundy. Należy je wykonywać energicznie. Ćwiczenie powinno się powtórzyć dziesięć razy.

Po krótkiej chwili odpoczynku powinno się ponownie wykonać pełny cykl oddychania oczyszczającego. Innym rodzajem oczyszczającego oddychania jest wykonywanie wdechu przez nos, wstrzymanie powietrza na trzy sekundy w taki sposób, żeby poczuć, że wypełnia ono całe płuca, po czym złożonymi jak do gwizdania wargami wypuszczać powietrze cienką "strużką" przez kilkanaście sekund. Ćwiczenia zaleca się wykonywać dwa razy dziennie (najlepiej rano i wieczorem) przez około minutę. Koniecznie w ciszy i skupieniu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje