Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ciśnienie obniżaj naturalnie

Pomoże dieta i aktywność fizyczna, a także... pies.

Okazuje się że, nadciśnienie można obniżyć naturalnie za pomocą diety, aktywności fizycznej i... opiekując się psem. Pies zamiast leków

Nie tylko dieta

Reklama

Nadciśnienie grozi prawie każdemu z nas. To są fakty. Nadciśnienie przyczynia się do zawału i udaru. Ale można temu zapobiec. Lekarze zalecają: mniej soli i tłuszczów zwierzęcych, więcej owoców i warzyw oraz regularne uprawiane sportu. Niewykluczone, że będą też przepisywali na receptę opiekowanie się psami!

Najlepszy przyjaciel


Posiadanie psa może znacząco wpływać na obniżenie ciśnienia krwi u jego właściciela. Naukowcy przebadali osoby powyżej 50. roku życia cierpiące na lekkie nadciśnienie. Zastosowano urządzenie, które co dwadzieścia minut automatycznie mierzyło ciśnienie krwi uczestników. Brano pod uwagę nie tylko obecność zwierząt, ale także nastrój osoby badanej oraz jej aktywność fizyczną.

Okazało się, że badani, którzy opiekowali się psami mieli niższe ciśnienie krwi zarówno w momencie skurczu (skurczowe ciśnienie tętnicze), jak i w stanie spoczynku (rozkurczowe ciśnienie krwi) mięśnia sercowego.

Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje