Reklama

Reklama

Chroń się przed infekcjami

Podczas przesilenia wiosennego często się przeziębiasz, szybko męczysz, źle sypiasz? Zastosuj się do kilku prostych rad, żeby się poczuć lepiej.

Choć czeka się na nią z utęsknieniem, dla organizmu początek wiosny to wyzwanie. Układ odpornościowy jest teraz osłabiony. Nic dziwnego, że od lat marzec jest miesiącem o największej liczbie infekcji górnych dróg oddechowych. Aby nie dać się chorobie i gorszemu samopoczuciu, trzeba się wzmocnić. Na szczęście natura przychodzi nam z pomocą i daje coś na obronę.

Pora na pora!

Reklama

Dziesięć porów gotuj w trzech litrach wody przez dwie godziny, odcedź. W ciągu dnia wypij litr odwaru. W przypadku dużego osłabienia organizmu możesz przyjąć nawet dwa litry płynu.

Z tego warzywa możesz też przygotować sok - białą część pora pokrój w plastry i ułóż w słoiku warstwami, każdą z nich zalej miodem. Zakręć słoik i odstaw na dobę. Pij 2-4 razy dziennie po łyżce syropu.

Natomiast, jeśli zależy ci na oczyszczeniu organizmu z toksyn, umyj dwa pory i przepuść je przez sokowirówkę. Sok przelej do szczelnego naczynia i wstaw do lodówki. Pij dwa razy dziennie przez tydzień po 1/3 szklanki.

Czas na herbatę

Wzmocnisz się także dzięki herbacie - ale z pokrzywy. Pij ją profilaktycznie raz dziennie (wystarczy że łyżeczkę suszu zalejesz wrzątkiem i zostawisz do zaparzenia pod przykryciem na 10 minut). Natomiast gdy chcesz przeprowadzić detoks organizmu, sięgaj po nią dwa-trzy razy dziennie przez kilkanaście dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje