Reklama

Reklama

Choroby, które można wyczytać z twarzy

Choroby serca

Fioletowoniebieskawe zabarwienie ust i języka świadczy o chorobie sercowo-naczyniowej. Głębokie zmarszczki na czole u osób młodych mogą świadczyć, że są one bardziej narażone na zawał serca.

Reklama

Przekrwiona twarz, częste rumieńce niezwiązane z oczywistą przyczyną np. wysiłkiem, mogą świadczyć o nadciśnieniu. Brązowe plamy na skórze mogą być objawem kardiomiopatii.

Choroby jelit

Mogą objawiać się w sposób podobny do trądziku różowatego. Rumień, czerwone guzki, krostki nie powinny być lekceważone, gdyż mogą być objawami chorób zapalnych jelit. Mogą oznaczać także zakażenie np. bakterią Helicobacter pylori.

Także upośledzone wchłanianie z przewodu pokarmowego będzie dawało objawy w postaci zmian skórnych.

Choroby wątroby

Brązowe przebarwienia w okolicy oczu i ust oraz świąd skóry mogą być objawami problemów z wątrobą. Żółte zabarwienie skóry może świadczyć o żółtaczce.

Cukrzyca

Podczas tej choroby może wystąpić tzw. rumień cukrzycowy. Czerwone plamy na twarzy i szyi oraz tzw. pajączki mogą być objawem choroby. Skóra może też stać się sucha i podatna na infekcje.

Nadmiar cholesterolu

Kępki żółte czyli miękkie grudki o żółtym lub pomarańczowym zabarwieniu umiejscowione okolicy okołonosowej oka świadczą o nadmiarze cholesterolu.

Zaczerwienienie okolic oczu, opuchlizna i świąd mogą być objawem alergii.

Dowiedz się więcej na temat: choroby | twarz | przebarwienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje