Reklama

Reklama

Bądź odporna

Chcesz uniknąć kataru i przeziębienia? Już teraz przygotuj się do walki z wirusami! Oto plan strategiczny.

Rusz się! Robi się chłodniej, pogoda jest kapryśna, coraz wcześniej zapada zmierzch... Mimo to namawiamy: spaceruj! Ruch na świeżym powietrzu hartuje organizm. Specjaliści uważają, że wystarczy postępować zgodnie ze schematem 3x30x130, czyli trzy razy w tygodniu ćwiczyć 30 minut tak, aby puls wzrósł do 130. Proste!

Reklama

Nie przemęczaj się. Jeśli nie możesz się zmusić do ruchu, zamiast na spacer idź... spać! Sen i wypoczynek sprawiają, że organizm jest silniejszy i lepiej broni się przed chorobami. Osłabiony łatwo padnie ofiarą wirusów.

Baw się w morsa. Nie namawiamy do kąpieli w przeręblu, ale warto oswoić się z chłodnym prysznicem. Naprzemienne natryski: ciepłe i zimne, pomagają się uodpornić. W czasie jesiennych wakacji nad Bałtykiem czy na Mazurach możesz brodzić w zimnej wodzie. W domu mocz stopy w misce z chłodną wodą i solą.

Wypróbuj akupresurę. Według medycyny chińskiej na odporność organizmu i podniesienie aktywności białych krwinek świetnie działa uciskanie punktu znajdują cego się tuż pod rzepką kolanową. Wystarczy to robić przez 2 minuty dziennie.

Jedz kolorowo. Zielone i czerwone warzywa dadzą ci moc! Już niedługo zacznie się sezon na dynie, buraki i pory - jedz je w dużych ilościach. Warto też wzbogacić dietę o kapustę, awokado, soję i ryby morskie. Nie zapomnij też o cytrusach, które są bogatym źródłem witaminy C oraz o imbirze - ma działanie rozgrzewające.

SHOW 18/2016

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje