Przejdź na stronę główną Interia.pl

6 trików na płaski brzuch

Dzięki tym prostym metodom pozbędziesz się znienawidzonych boczków.

1. Brzuszki

Reklama

Połóżmy się na podłodze z ugiętymi kolanami i stopami opartymi o podłoże. Splećmy ręce za głową lub skrzyżujmy ramiona na klatce piersiowej. Unieśmy się tak, aby ciało tworzyło około 30 stopniowy kąt z podłożem. Napnijmy mięśnie brzucha. Powoli wróćmy do pozycji wyjściowej. Wykonajmy 20 powtórzeń w dwóch seriach.

2. Zielona herbata

Ułatwia spalenie tłuszczu. Inne popularne "spalacze" to guarana i yerba mate.

3. Ananas

Ten egzotyczny owoc zawiera sporo błonnika i odchudzający enzym zwany bromeliną. Błonnik, pęczniejąc w żołądku, syci, wiąże tłuszcze, pobudza też jelita do pracy. Bromelina natomiast przyspiesza przemianę materii.

4. Pięć posiłków

Jedząc pięć dobrze zbilansowanych posiłków w ciągu dnia, w odstępach 3-godzinnych, utrzymujemy w organizmie właściwy poziom insuliny, spalamy kalorie i unikamy tym samym odkładania się tłuszczu. W ten sposób skutecznie kontrolujemy wagę ciała, hamujemy nadmierny apetyt i zapobiegamy uczuciu głodu.

5. Ocet jabłkowy

Zawiera pektynę, która usprawnia przemianę materii i spalanie. tłuszczu. Łyżkę stołową octu jabłkowego rozcieńczmy w szklance wody lub rumianku. Możemy dodać trochę cynamonu. Taką mieszankę pijmy dwa razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem.

6. Woda

Miejmy ją zawsze pod ręką. W dietach odchudzających najlepiej sprawdzają się wody nisko- i średniozmineralizowane. Szklankę wody starajmy się wypijać codziennie rano, przed śniadaniem. Pobudzi żołądek i zmusi go do pracy. Jeśli nie lubimy samej wody, możemy dodawać do niej limonkę lub cytrynę. Uwaga na wody smakowe - mają sporo kalorii!

Dowiedz się więcej na temat: płaski brzuch | brzuszki | boczki

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje