Reklama

Reklama

Jak pozbyć się cholesterolu?

​Cholesterol przyczynia się do rozwoju wielu groźnych chorób między innymi do zaburzenia krążenia, niewydolności pracy serca, a także do szybszego starzenia skóry. Jak dbać o jego prawidłowy poziom?

DietaPrzede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią dietę. Należy spożywać jak najwięcej świeżych warzyw np. koperek, cebulę, dynię, kapustę oraz świeże owoce np. maliny, truskawki, jagody. Pieczywo pełnoziarniste, ryby, mięso drobiowe również są dobre na obniżenie cholesterolu.

Warto podkreślić dobroczynną rolę czosnku i siemienia lnianego. Czosnek zmniejsza poziom trójglicerydów we krwi oraz reguluje pracę mózgu i serca dlatego dobrze jest zjeść kilka ząbków dziennie. Natomiast siemię lniane zawiera w sobie bardzo dużo lecytyny, która również pomaga w "zbiciu" cholesterolu. Siemię lniane można jeść z jogurtem lub pić z sokiem.

Reklama

Czego nie należy spożywać?

Ludzie zmagający się z cholesterolem powinni wykluczyć ze swojego jadłospisu przede wszystkim tłuste sery, smażone produkty, białe pieczywo, wszelkiego rodzaje przetworzone mięso. Niestety produkty te bardzo szybko przyczyniają się do rozwoju cholesterolu dlatego należy zrezygnować z takich potraw, a zacząć przyjmować produkty wzbogacone o witaminę C i E.

Ruch

Należy także pamiętać o aktywności fizycznej. Bieganie i różnego typu ćwiczenia (pływanie, gimnastyka, ćwiczenia na siłowni ). Zaleca się aby jak najwięcej ćwiczeń wykonywać na świeżym powietrzu, ponieważ twój organizm w tym czasie dotlenia się, poprawia krążenie i wzmacnia układ krwionośny.

 

Dowiedz się więcej na temat: owoce

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje