Reklama

Reklama

5 sposobów na kaszel

Gdy infekcja, alergia, dym drażnią gardło.

Ból gardła, kaszel i chrypkę najczęściej wywołują wirusy. Wcześnie podjęta walka z nimi może zdusić infekcję w zarodku, dzięki czemu unikniesz dłuższej choroby i przyjmowania farmaceutyków.

Reklama

Kaszel to naturalna reakcja obronna organizmu, który stara się pozbyć zarazków. Gdy trwa kilka dni, jest też sposobem na pozbycie się zalegającego w oskrzelach śluzu. Suchy kaszel i chrypka bywa także reakcją na nadmierne wysuszenie śluzówki, za co dopowiada zbyt suche powietrze, palenie papierosów lub alergia. Wtedy warto zwiększyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu i 2 razy dziennie stosować witaminę A+E .

W infekcjach gardła dobrze jest stosować płukanie wodą z solą (pół płaskiej łyżeczki na pół szklanki wody). Roztwór soli do płukania gardła przy chrypce powinien mieć temperaturę ciała (ok. 37°C). Pamiętaj, że zbyt częste płukanie gardła roztworem soli może je podrażnić, wystarczą 3 płukania na dzień.

Miód


Wymieszaj go ze świeżo startym chrzanem, imbirem, czosnkiem lub cebulą, po czym odstaw do lodówki. Tuż przed spożyciem wymieszaj łyżeczkę chłodnej papki z odrobiną gorącej herbaty. Zażywaj co 2-3 godziny. Tak wzbogacony miód rozrzedzi śluz, złagodzi uporczywy kaszel, ułatwi odkrztuszanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje