Po czym rozpoznać smaczne jabłko?

- Podstawowym kryterium jakości jabłek jest jędrność - powiedział prof. dr hab. Kazimierz Tomala z Katedry Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas 12. Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej FruitPRO. Profesor zdradził, że najbardziej pożądanymi przez konsumentów jabłkami są owoce twarde i soczyste.
- Jesteśmy w stanie zaoferować konsumentom zarówno kwaskowate, jak i nawet kwaśne, a także słodkawe, słodkie i nawet bardzo słodkie jabłka - zachwalał polskich sadowników prof. Tomala.
Problemu nie stanowi nawet dostosowanie koloru owoców do gustu importerów. - My w naszej ofercie w Polsce mamy przede wszystkim jabłka odmian dwukolorowych, natomiast są na świecie tacy konsumenci, którzy mówią: "Tylko jabłko czerwone" albo: "Jabłko zielone" - dodał.
Polska jest trzecim na świecie, po Chinach i Stanach Zjednoczonych, producentem i pierwszym na świecie eksporterem jabłek.
Głównym organizatorem targów MTAS-FruitPRO 2016 jest największy na świecie koncern chemiczny BASF, który jest jednym ze światowych liderów w ochronie roślin. (Agencja TVN/x-news)

Reklama

Najlepsze tematy