Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zanim znów się z kimś zwiążesz

Jesteś kobietą po rozwodzie. Minął czas największego bólu i zawodu, nadeszła nadzieja, że znów kogoś pokochasz... Nie poganiaj losu! Zastanów się, czy na pewno jesteś gotowa na nowy związek?

Po bolesnym rozstaniu możesz być rozżalona, zawiedziona, żądna zemsty. Ale i spragniona miłości! Zanim zaangażujesz się w nowy związek po dłuższej przerwie i zdecydujesz budować z nowo poznanym mężczyzną wspólne życie, odpowiedz sobie na trzy ważne pytania. Czy zakończyłaś poprzedni związek na poziomie emocjonalnym? Dopóki nie uwolnimy się od przeszłości, nie powinnyśmy wchodzić w poważny związek. Bywa tak, że nawet po rozstaniu wciąż żyjemy tak, jakby partner był obok nas. Czujemy się oceniane, zastanawiamy się, co by powiedział na nasze decyzje. Może być również tak, że żyjemy jakby na złość jemu. Robimy rzeczy, których on na pewno by nie zrobił, których by nie pochwalał, a które tak naprawdę wcale nam nie służą. Mamy złudzenie, że nasze wybory wynikają z niezależności. Tymczasem działanie na przekór byłemu wynika z zależności - z niemożności odcięcia się od starego związku. Prawdziwie wolna staniesz się dopiero, gdy twój były mąż lub partner przestanie być dla ciebie punktem odniesienia.

Reklama

Czy twoja kondycja psychiczna jest na tyle dobra, aby podejmować ważne życiowe decyzje? Nie funduj sobie nowego związku, jeśli nie czujesz się uleczona z bólu rozstania. Na myśl o swoim byłym wciąż wybuchasz złością? Nie śpisz? A więc jesteś w fatalnej formie i każda podjęta ważna decyzja może być dla ciebie fatalna w skutkach. Dlatego nim zwiążesz się z kimś, dobrze abyś najpierw poradziła sobie z własnymi uczuciami. Uświadom sobie, że nowy mężczyzna nie może być plasterkiem na ranę! Jeśli oczekujesz, że wszystkie twoje problemy znikną, gdy spotkasz tego jedynego, jesteś skazana na kolejne rozczarowanie. Jakiego mężczyznę wybierzesz sobie tym razem?

Wydobywająca się z rozpaczy po rozpadzie związku jesteś osłabiona, odczuwasz ogromny głód miłości. Dlatego uważaj na dominujących mężczyzn! Łatwo możesz stać się ich ofiarą. Co prawda mężczyzna silny, władczy, dobrze radzący sobie w życiu jest atrakcyjnym partnerem dla kogoś, komu niedawno zawalił się świat. Jednak właśnie on może szukać kobiet słabych, niepewnych swej wartości, takich, nad którymi będzie mógł górować. Początkowo może ci odpowiadać, że ktoś za ciebie decyduje, jednak gdy staniesz na nogi, poczujesz, że nie masz wpływu na własne życie.

Jeśli spotkasz mężczyznę, który podobnie jak ty przeżył rozstanie, możesz zechcieć rzucić mu się w ramiona. Bo któż to zrozumie cię tak dobrze jak on, prawda? Podobne przeżycia bardzo zbliżają, to fakt, jednak uważaj, bo w związku dwojga osób rozpaczliwie pragnących miłości, właśnie miłości może zabraknąć. Oboje czujecie się niekompletni, poszukujecie troski i wsparcia, ale aby dawać, najpierw trzeba mieć. Czy będziesz w stanie opiekować się partnerem, jeśli sama wciąż pragniesz opieki?

Dowiedz się więcej na temat: rozwód | związek | uczucia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama