Przejdź na stronę główną Interia.pl

Urlop razem czy osobno?

Wspólny wyjazd na ogół zbliża ludzi. Ale czasami staje się pasmem ciągłych kłótni. Co robić, aby tak się nie stało? Kiedy lepiej od siebie odpocząć?

Zanim zdecydujecie się na wspólny urlop, porozmawiajcie o tym, czego oczekujecie. Jeśli macie różne upodobania, lepiej podzielcie wakacje na dwie części.

To nie czas na naukę

Reklama

Na urlopie macie dużo czasu. I wtedy zaczynacie widzieć to, czego dotychczas nie dostrzegaliście. Wbrew pozorom spornych kwestii na urlopie nie brakuje i wystarczy drobiazg, a przestajecie się do siebie odzywać. Zaczynacie rozpamiętywać swoje wady i przewinienia, aż w końcu dochodzicie do wniosku, że wasz związek nie ma przyszłości.

Tymczasem wakacje to nie czas na rozwiązywanie codziennych problemów! Jeśli żona zawsze i wszędzie się spóźnia, nie ma co liczyć, że na wakacjach nagle nauczy się punktualności. Albo mąż-bałaganiarz nie zacznie nagle od teraz układać ubrań w kostkę!

Aby urlop był udany, przeszłość zostawcie w domu, a skupcie się na tym, co jest tu i teraz. Nie zmuszajcie się też na siłę do tego, czego nie lubicie. Jeśli on woli zwiedzać zabytki, a ty marzysz o leżeniu na plaży – pozwólcie sobie na trochę wolności. I bez pretensji!

Odnajdźcie się na nowo

Inny jest urlop, gdy jesteście na początku wspólnej drogi, a inny, gdy macie za sobą kilkanaście lat wspólnego życia. Bywa, że oddaliliście się od siebie lub wpadliście w rutynę, a wtedy wspólny wyjazd może być szansą na zbliżenie się i odbudowanie wzajemnych więzi.

Odkryjcie radość ze wspólnego spędzania czasu. Poszukajcie tego, co was kiedyś połączyło, bo przecież musiało to być coś niepowtarzalnego. Zacznijcie cieszyć się z tego co was łączy i że mimo wszystko jesteście razem.

Kiedy lepiej osobno?

Oddzielny wyjazd dobrze zrobi osobom, które nie są w stanie dojść do porozumienia w sprawie formy wakacji. Gdy partner wywiera nacisk, a ty czujesz się zmuszona do zaakceptowania jego warunków, żadnemu z was wspólny wyjazd nie przyniesie korzyści.

Bywa też, że jedno pragnie wyjechać samo, a drugie nie wyobraża sobie samotnego urlopu. Pamiętaj, że czasem warto od siebie odpocząć, aby docenić partnera.

Tele tydzień 22/2011

Dowiedz się więcej na temat: urlop | związek | psychologia

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje