Reklama

Ślub: tak czy nie?

Nie naciskaj, ale też nie ukrywaj, że zależy ci na zalegalizowaniu związku. Graj z partnerem w otwarte karty.

Jak szacują eksperci, aż kilkaset tysięcy par w Polsce pozostaje w nieformalnych związkach. Wiele z nich decyduje się nawet na dwójkę dzieci. Trwałość związków partnerskich jest jednak dużym problemem. Rozpadają się znacznie częściej niż te przypieczętowane urzędowym aktem.

Odwlekanie decyzji w nieskończoność to błąd, co zrobić, gdy on tego nie chce?

Mów, czego pragniesz. Jeśli ślub jest dla ciebie naprawdę ważny, nie musisz z niego rezygnować. Nie ma nic złego w pragnieniu założenia rodziny. Szczerze powiedz o tym partnerowi.

Poznaj jego zdanie. On ma przecież prawo do innych wyobrażeń. Zapewnij go, że jego postawa jest dla ciebie ważna i szanujesz ją. Podkreśl jednak, co dla ciebie się liczy. Przedstaw mu korzyści płynące z zawarcia małżeństwa i zapytaj, czy też je dostrzega.

Reklama

Zrozum partnera. Jeśli "małżeństwo" kojarzy mu się z nieszczęśliwym związkiem rodziców czy nieudanym własnym, obawia się konfrontacji z tym tematem. A może nie jest pewny, czy uniesie ciężar odpowiedzialności finansowej i odkłada oświadczyny na lepsze czasy? Ale ty nie musisz czekać, aż wreszcie będzie gotowy.

Zadaj sobie ważne pytanie. Czy na pewno jest ci dobrze w tym związku? Przeważają plusy czy minusy? Gdybyście się rozstali - brakowałoby ci właśnie jego czy po prostu "jakiegoś" mężczyzny?

Gdy rezygnujesz ze ślubu... Zapewnij sobie maksimum bezpieczeństwa. Planujesz dziecko? Zadbaj o podpisanie polisy na życie, założenie osobnego rachunku bankowego lub lokaty dla dziecka. W ten sposób zabezpieczysz jego i własne prawa do wypracowanego przez siebie i twojego partnera majątku.

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: ślub | małżeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy