Przejdź na stronę główną Interia.pl

Słowa, które niszczą związek

Jedne słowa mogą nas uskrzydlać, inne działają jak trucizna. Te drugie mogą zniechęcić do siebie dwoje najbardziej zakochanych ludzi.

Dlatego nie używaj ich nawet podczas największej kłótni. Aż 85 proc. respondentów sond internetowych twierdzi, że nic nie sprawiło im większego bólu, jak przykre słowa ze strony ukochanej osoby.

Bo ty tak zawsze

Reklama

To, co na początku znajomości jest fascynującą odmiennością, z czasem może stać się nieznośną wadą. Słowa: "Bo ty tak zawsze", oznaczają: "Nie akceptuję cię takim, jaki jesteś", co wywołuje zrozumiałą złość i pretensje.

Jak można żądać od drugiej osoby, by była inna, niż jest? Przecież taką ją pokochaliśmy! Lepiej tych słów unikać.

Jesteś jak rodzice

"Jesteś jak twoja matka" - słyszymy. Mówienie komuś rzeczy tak oczywistej niesie głębszą informację: "Nie akceptuję twojej rodziny, nie lubię jej. Jeśli będziesz do nich podobna (-y), ciebie też nie będę lubić".

Oczywiście, rodzina partnera nie musi nam do końca odpowiadać, ale wytykanie komuś, że jest do niej podobny, to uwaga wyjątkowo przykra.

Nienawidzę cię

Nienawiść to oczywiście uczucie przeciwstawne miłości, niszczące i siejące spustoszenie. Powiedzenie bliskiej osobie, że się jej nienawidzi, potrafi ugodzić w samo serce. Tych słów lepiej nigdy nie używać, nawet w gniewie.

Życie na gorąco 30/2011

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje