Reklama

Reklama

Pięć języków miłości

„On mnie nie kocha” - myślisz. Nie bierzesz pod uwagę, że może po prostu wyraża uczucia w inny sposób, niż ty tego oczekujesz.

W psychologii pojawił się trend podkreślający, że każdy z nas mówi o swych uczuciach innym językiem. Wyróżniono 5 rodzajów miłosnych wyznań: słowo, dotyk, prezent, pomoc i czas. Rozpoznanie "języka" swojego i partnera pomoże nam pełniej i szczęśliwiej przeżywać nasz związek.

Słowo

Reklama

Mężczyźni rozmowy o uczuciach zwykle odbierają jako niemęskie. Naucz się więc czytać między wierszami. Partnerowi łatwiej powiedzieć, że zrobiłaś pyszny obiad albo że ma na ciebie ochotę. Dla niego to jednoznaczne z tym, że cię kocha.

Dotyk

Jeden gest potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów, ale nie wszyscy dobrze znoszą fizyczną bliskość. Pytaj wprost partnera, co sprawia mu przyjemność. Ale nie traktuj czułych gestów jako nagrody za spełnienie twojej prośby. Nie wymuszaj też publicznych czułości.

Prezent

Najwięcej radości sprawiają oczywiście upominki dawane bez okazji, ale za to dobrze trafiające w oczekiwania ukochanej osoby. Przekonaj się, że prezent równie przyjemnie jest dostać, jak i samemu go ofiarować.

Pomoc

Nie traktuj jej jako czegoś, co ci się należy. Mężczyzna najchętniej pokaże, że cię kocha, myjąc ci samochód czy zmieniając opony. Doceń te gesty i pamiętaj, że to działa w obie strony. Przyszyty guzik, jego ulubione ciasto na stole, to najlepsze dowody miłości.

Czas

Choć wspólnie spędzany czas to spoiwo związku, najtrudniej poświęcić go ukochanej osobie. Zastanów się, co zawsze lubiliście robić razem, szukaj też nowych pomysłów.

Dowiedz się więcej na temat: seks i związki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje