Przejdź na stronę główną Interia.pl

Libido do poprawki

Zauważyłaś u siebie coraz mniejszą ochotę na seks? Sprawdź, co może być przyczyną zmniejszonego libido i jak je zwiększyć.

W zdrowym ciele...

Przyczyn osłabienia popędu seksualnego może być wiele. Jednym z nich może być nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Gruczoł ten jest odpowiedzialny za regulowanie wydzielania hormonów do twojego ciała, a te z kolei mają wpływ na popęd płciowy.

Na poziom libido mają również wpływ przyjmowane leki. Niektóre, zwłaszcza antydepresanty, mogą być zabójcami libido. Jeśli podczas ich przyjmowania zaobserwowałaś suchość pochwy, znużenie lub wahania nastroju, najprawdopodobniej przyczyna leży właśnie w ich oddziaływaniu.

Reklama

Gdy przyczyna jest w głowie

U kobiet przyczyną spadku libido jest najczęściej brak poczucia bezpieczeństwa w związku, stres, depresja, nerwica lub niskie poczucie własnej wartości.

Jeśli więc sama nie czujesz się ze sobą dobrze, nie podobasz się sobie, wstydzisz się swojego ciała, lub nie ufasz swojemu partnerowi, nie dziw się, że odchodzi ci ochota na igraszki. Zadbaj więc o swój komfort psychiczny w związku i wygospodaruj nieco czasu dla siebie - od razu poczujesz się seksowniejsza.

Zielona pigułka

Libido można zwiększyć, stosując bezpieczne środki ziołowe (najlepiej zawierające imbir, żeń-szeń i wit. B6) dostępne w aptece bez recepty. Preparaty na bazie ziół redukują stres, skracają czas potrzebny na osiągnięcie gotowości do współżycia i zwiększają siłę przeżywanych orgazmów.

Dowiedz się więcej na temat: libido | seks

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje