Reklama

Krajobraz po burzy

Rozpad związku może oznaczać zupełny brak kontaktu byłych partnerów. Wiele w tej kwestii zależy od ciebie.

Czy koniec związku musi oznaczać zerwanie znajomości?

Upewnij się w intencjach. Czasem byli partnerzy, odchodząc do kogoś innego, traktują osobę, z którą byli w związku, jak "koło zapasowe". Chcą pozostać w dobrych relacjach, by mieć, w razie gdy nowy związek się nie uda, łatwiejszą drogę powrotną do sprawdzonego już związku. Porozmawiaj z byłym ukochanym, zapytaj, kim jesteś dla niego.

Zastanów się, czy naprawdę nie kochasz już partnera. Przyjaźń z ekspartnerem może być toksyczna, zwłaszcza gdy wciąż do niego coś czujesz. Bo gdy on zacznie spotykać się z kimś innym, przestanie mieć dla ciebie czas, mniej go będziesz interesować itd. Jeśli wciąż jest ci bliski, lepiej odczekaj, aż będziesz wolna od takich uczuć. W innym przypadku będziesz cierpieć.

Reklama

Uszanuj decyzję partnera. Jeśli oczekujesz dalszego zainteresowania, pomocy przy samochodzie czy rozliczeniu PIT-a, a twój były partner nie reaguje entuzjazmem, pogódź się z faktem, że on ma inne zajęcia. Niektórzy ludzie muszą się zupełnie odciąć od przeszłości, by zacząć kolejny etap. A może każdy kontakt z tobą jest dla partnera wciąż za trudny i po prostu nie chce cierpieć? Nie domagaj się zainteresowania na siłę, bo "przecież byliśmy sobie bliscy", jeśli twój były partner tego nie chce.

Dąż do przyjaźni, jeśli macie wspólne dzieci. To z początku, gdy emocje są silne, nie jest łatwe. Wiele par jednak, z czasem, dąży do celebrowania wspólnie świąt, urodzin dzieci, a nawet wyjazdów na wakacje, by dzieci miały przy sobie oboje rodziców, zwłaszcza w ważnych dla nich chwilach. Staraj się myśleć o byłym partnerze jak o ojcu waszych dzieci. Oddzielaj osobisty żal, jeśli wciąż go masz. Możecie się przyjaźnić jako rodzice, jako byli partnerzy - nie musicie, jeśli nie chcesz.

Na żywo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy